KATARZYNA NIEWIADOMA MISTRZYNIĄ POLSKI

Dodano: 27 czerwiec 2016, 13:03:22

NIEWIADOMA ZGARNIA CAŁĄ PULĘ NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv Woman Cycling Team) wygrała wyścig ze startu wspólnego podczas mistrzostw Polski rozgrywanych w Świdnicy. Tym samym zdobyła tytuł mistrzyni Polski w elicie oraz w kategorii U-23.

Wyścig elity kobiet rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Temperatura wyraźnie przekraczała 30 stopni, a od czasu do czasu wiał porywisty wiatr. Zawodniczki miały do pokonania trzy rundy po 37 kilometrów. Niewiadoma przez większość dystansu uciekała razem z Anną Plichtą (BTC City Ljubljana). Obie zawodniczki wypracowały ponad dziesięciominutową przewagę nad rywalkami. Pod koniec Niewiadoma odskoczyła koleżance i samotnie minęła linę mety. Plichta wjechała na nią 44 sekundy za zwyciężczynią. Trzecie miejsce zajęła ubiegłoroczna triumfatorka Małgorzata Jasińska, a tuż za nią na mecie zameldowała się Maja Włoszczowska (Kross Racing Team).

Jak widać nasze panie prawie gotowe do Tour de Pologne Women, który poraz pierwszy będzie rozgrywany w dniach: 19 i 20 lipca. Te kobiece trzy etapy będa rozgrywane w okolicach Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskij..

Żródło: Lang Team

Zdjecie: Dariusz Krzywański / s24pl