Reklama

Sok jak hormon wzrostu

O każdej porze roku jesteśmy spragnieni słońca i witamin. Zwłaszcza zimą i wiosną, gdy słabi wkraczamy w zieloną porę roku. Oto sok – smaczna porcja naturalnych witamin i minerałów, tak potrzebnych dla naszego organizmu. Słuchacze radiowej Trójki stwierdzili, że działa wzmacniająco i odmładzająco, podobnie jak hormon wzrostu. Skuteczność najlepiej sprawdzić osobiście popijając dwa razy dziennie po niewielkiej szklaneczce świeżego napoju przynajmniej przez dwa tygodnie. Jedna porcja ze śniadaniem a druga zamiast kolacji lub razem z nią.

Przy sporządzaniu tego soku nie używamy konserwantów, nie pasteryzujemy w wysokiej temperaturze, nie dodajemy cukru, ani innych dodatkowych składników.

Przepis jest prosty. Myjemy, obieramy ze skórki i wykorzystując sokowirówkę wyciskamy sok z nastepujących owoców i warzyw:

- jabłka           (6 sztuk),

- pomarańcze ( 6 sztuk),

- marchewki     (6 sztuk),

- owoce kiwi     (6 sztuk),

- buraki czerwone ( 3 sztuki),

- greipfruty        (1-2 sztuk),

- selery              (1-2 sztuk),

Jednorazowo przygotowujemy porcję do wypicia w ciągu 2 - 3 dni. Podana ilość owoców i warzyw może być zmniejszona, np o połowę. W zależności od naszych potrzeb.  By nasz sok zachował świeżość, przechowujemy go w najchłodniejszym miejscu lodówki w zamkniętych szklanych  słoikach. 

Uwaga! Staramy się kupować owoce i warzywa z dobrych żródeł.

Proporcje możemy  troche zmienić. Należy jednak zadbać, by były wszystkie składniki  i co ważne, by napój nadal był smaczny.

Bloguje Sonia Baran
Zespół RuszajSie.pl
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish