Galerie

Zdjęcie
Data założenia: 14 grudzień 2020, 12:12:49
Opis galerii: Zbliżająca się zima zmienia kolory przyrody. Jest szarość, resztki zieleni, czerń, biel i pełen nadziei błękit. Oto drogi prowadzące w błękit, a tak dokładniej na szczyt góry Mogielicy (1170 m.n.p.m. Beskid Wyspowy) Aż chce się takimi drogami wędrować. Foto: Agnieszka Baran
Zdjęcie
Data założenia: 24 listopad 2020, 11:59:44
Opis galerii: Warto popatrzyć, bo urok tych chwil jest przemijający i nietrwały. Niedługo przyjdzie zima. Łabędzie, czaple i inne ptactwo spokojnie oczekują na zmianę aury.
Zdjęcie
Data założenia: 22 październik 2020, 10:03:24
Opis galerii: Czubajka kania (macrolepiota procera) to grzyb z rodziny pieczarkowatych. Kanię można zbierać od lipca do października. Lubi występować na słonecznych łąkach w pobliżu zarośli. Uwaga! Szanowny Internauto, jeżeli nie jesteś w stu procentach pewien, że to czubajka kania, nie zabieraj grzyba do domu. A jeżeli masz już na talerzu bardzo smakowicie wyglądający kotlet usmażony z kapelusza kani, co do którego masz wątpliwości czy to grzyb jadalny, to wyrzuć “za piec albo za okno”. Wtedy na pewno przeżyjesz, może nawet do następnego grzybobrania? Przez niewprawnych grzybiarzy czubajka kania bywa mylona ze śmiertelnie trującym muchomorem zielonym (sromotnikowym) i z tego powodu przez wielu nie jest zbierana. Można za to bez obaw delektować się świeżymi owocami i jarzynami.
Zdjęcie
Data założenia: 24 wrzesień 2020, 12:09:52
Opis galerii: (...) Wśród ptaków wielkie poruszenie Ci odlatują, ci zostają, Na łące stoją jak na scenie - Czy też przeżyją, czy dotrwają?(...) "W żółtych płomieniach liści" tekst: Agnieszka Osiecka Ptaki wodne szykują się do odlotu lub do zimowania. jest ślepowron, inne czaple, perkozy i kaczki. Fotografuje Jerzy Duraj, ten pan na jednej z fotografii.
Zdjęcie
Data założenia: 14 wrzesień 2020, 12:30:23
Opis galerii: ORLEN Wyścig Narodów 2020 w Rzeszowie Mieszkańcy Rzeszowa i zarządzający miastem są niezwykle gościnni. Pewnie dlatego ORLEN Wyścig Narodów 2020 mógł zostać rozegrany w obecnym trudnym czasie. Drugi weekend września przywitał słońcem i trudnymi podjazdami, w sam raz dla młodzieżowych drużyn kolarskich kilkunastu państw. Wygrali Holendrzy, ale wszystkim uczestnikom tego dwuetapowego wyścigu nie brakowało ambicji i woli walki. Brawo dla organizatorów - ekipy Lang Team i Czesława Langa. Źródło informacji: Lang Team. Zdjęcia: Michał Kapusta

Znaleziono 287 wyników na 58 stronach
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish