Half Pipe i Snowboard. Mistrzostwa Świata Juniorów.

Podczas finałów Half Pipe na Mistrzostwach Świata Juniorów złoto wywalczyli: Słoweniec Tim-Kevin Ravnjak oraz Amerykanka Arielle Gold

Wśród 58 startujących panów z 20 krajów, był również nasz jedyny reprezentant Piotr Gryzło, który ostatecznie uplasował się na miejscu 22.
Wśród Pań rywalizacja nie była aż tak zacięta. Złoty medal z przewagą 11 punktów wywalczyła Amerykanka Arielle Gold. Pozostałe miejsca na podium wywalczyły Francuski. Drugie miejsce zajęła Emma Bernard a trzecie Lucile Lefebvre. Wśród 30 startujący Pań nie zabrakło także naszych dwóch reprezentantek. Najlepszą pozycję wywalczyła Anna Moskal (13 miejsce), Magdalena Hadt była 15(...).

Tytuły Mistrzów Świata Juniorów w Snowboardcrossie przyznane
Lorelei Schmitt (FRA) i Alessandro Haemmerle (AUT) to nowi Mistrzowie Świata Juniorów w konkurencji SBX.
Niedziela obfitowała w ekscytujące wyścigi pełne fantastycznych skoków i niebezpiecznych zakrętów. 32 mężczyzn i 16 pań walczyło o najlepsze lokaty podczas Mistrzostw Świata Juniorów w hiszpańskiej miejscowości Sierra Nevada. Finały konkurencji SBX odbyły się na stoku Villen, który został bardzo dobrze przygotowany przez zespół techników.
Podczas niedzielnych finałów mężczyzn Austriak Heammerle dotarł do mety przed Jarry Hughe (AUS) i Jussi TAKA (FIN). Nasz jedyny reprezentant Dawid Wal (1992) uzyskał wynik 46,35 i zajął 12 miejsce inkasując 79,20 FIS punkty(...)

Źródło informacji i zdjęcia: Polski Związek Snowboardu