70.Tour de Pologne UCI World Tour .

Uroczysta Gala 70. Tour de Pologne UCI World Tour

W niedzielę, 24 marca, na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie odbyła się uroczysta Gala poświęcona jubileuszowemu 70. Tour de Pologne UCI World Tour. W ten niedzielny wieczór Barbara Pedrotti i Maciej Kurzajewski nie tylko przedstawili trasę tegorocznego Tour de Pologne, ale także sięgnęli do historii polskiego kolarstwa, cofając się w czasie przez 69 edycji Tour de Pologne.

Jak zawsze, dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour - Czesław Lang pełnił honory gospodarza. Po raz kolejny patronat nad tegoroczną edycją naszego narodowego wyścigu objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, co potwierdza fakt, iż Tour de Pologne to wydarzenie sportowe o najwyższej randze i prestiżu. Kolejnym dowodem tego faktu, byli goście ze świata sportu i polityki, którzy przybyli na uroczystość. Wśród nich był m. in. Waldemar Pawlak (były Wiceprezes Rady Ministrów), Wojciech Olejniczak (Europoseł), Beata Stelmach (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych) i Katarzyna Sobierajska (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki).

"Aby uczcić jubileuszowy 70. Tour de Pologne UCI World Tour chciałem przygotować dla fanów kolarstwa coś specjalnego", wyjaśnia Czesław Lang. Start z włoskiego Trentino to spełnienie moich marzeń. Dolomity to miejsce gdzie, zapisywała się ważna karta dla kolarstwa i dlatego zawsze pragnąłem choć na chwilę przenieść Tour de Pologne UCI World Tour właśnie w te rejony.

Dziękuję wszystkim obecnym, szczególnie delegacjom z miast w których rozgrywane będą etapy, oraz sponsorom, w szczególności Głównemu sponsorowi Skandii oraz sponsorom Tauronowi, Lotosowi oraz Bankowi BGŻ. Zdaję sobie sprawę, iż bez nich organizacja wyścigu nie byłaby możliwa. Jest mi niezmiernie miło, iż te firmy, które wymieniłem są już z nami od lat, wspierając nas przy kolejnej edycji wyścigu. Na Gali nie zabrakło również przedstawicieli najważniejszych polskich mediów, które są zaangażowane w promocję Tour de Pologne, min. Telewizji Polskiej, portalu Onet.pl, Cinema City, Cityboard Media, Przeglądu Sportowego i grupy Polskapresse.

Podczas Gali odbyły się finały wyścigów w kolarstwie torowym, w których uczestniczyły młode talenty kolarstwa. Na scenie mieliśmy także okazje gościć gwiazdy kolarstwa, które przeszły już do historii m. in. Ryszarda Szurkowskiego, Mariana Więckowskiego, Henryk Charuckiego, Lechosława Michalaka, Dariusza Baranowskiego i Zbigniewa Szczepkowskiego.

Przedstawiono jak co roku trasę wyścigu, której dwa pierwsze etapy będą rozgrywane we Włoszech: Rovereto - Madonna di Campiglio i Marilleva Val di Sole - Passo Pordoi. Kolejne pięć ruszy z Krakowa przejeżdżając przez Rzeszów, Tarnów, Katowice, Nowy Targ, Zakopane, Bukowinę Tatrzańską, gdzie bazą wyścigu będzie Bukovina Terma Hotel Spa, Wieliczkę i wróci do Krakowa miasta Jana Pawła II, który jest bliski nie tylko nam Polakom ale również narodowi włoskiemu. Tiziano Mellarini, radny ds. Rolnictwa, Leśnictwa, Turystyki i Promocji w autonomicznej prowincji Trento powiedział „Wielki, Polski Papież Jan Paweł II bardzo lubił region Trentino, jesteśmy bliskimi przyjaciółmi z Polską, zaszczytem dla nas jest, że będziemy gościć 2 pierwsze etapy Tour de Pologne, to ważna inicjatywa, stanowi dalszy wzrost naszej obecności w Polsce.”

Ostatnia część wieczoru została poświęcona imprezom towarzyszącym Tour de Pologne - Nutella Mini Tour de Pologne, dedykowana dzieciom, która obchodzić będzie sześciolecie. Jest to fantastyczna zabawa a jednocześnie wyzwanie dla przyszłych mistrzów kolarstwa, która rozgrywana jest na tej samej trasie, którą pokonuje zawodowy peleton. Również Tour de Pologne Amatorów, który przynosi fanom kolarstwa wiele emocji i daje możliwość sprawdzenia siebie na „królewskim” etapie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Źródło: Lang Team


TOUR   DE   POLOGNE   2013  ZACZYNAMY  OD  TRENTINO

W poniedziałkowy wieczór, w Trentino w miejscowości Cavalese zaprezentowano etapy 70 Tour de Pologne UCI World Tour.

Komitet Organizacyjny 70 Tour de Pologne UCI World Tour, kierowany przez Czesława Langa, na miejsce prezentacji wybrał Centrum Prasowe Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Fiemme 2013.

W konferencji prasowej oprócz Czesława Langa, udział wzięli Tiziano Mellarini (Członek Rady ds. Rolnictwa, Leśnictwa, Turystyki i Promocji w autonomicznej prowincji Trento) oraz Katarzyna Sobierajska (reprezentującą Ministerstwo Sportu i Turystyki).

We Włoszech zaplanowano dwa pierwsze etapy, oba w Trentino. Pierwszy etap odbędzie się 27 lipca z Rovereto do Madonna di Campiglio o długości 183,5 km. Drugi etap 28 lipca, wyruszy z Marilleva Val Di Sole i zakończy się na Passo Pordoi – sercu Dolomitów, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Etap będzie liczył 195,5 km. Po dniu przerwy kolumna wyścigu przeniesie się do Polski, aby rozegrać pięć kolejnych etapów. Wyścig zakończy się w Krakowie indywidualną jazdą na czas.

Tegoroczna jubileuszowa edycja Tour de Pologne UCI World Tour, po raz pierwszy w swojej historii wystartuje spoza granic Polski. Dla Włoch będzie to z kolei pierwszy zagraniczny wyścig z kalendarza World Tour, który rozpocznie się w tym kraju.

Organizacja startu wyścigu z kraju, który nie graniczy bezpośrednio z Polską, jest ogromnym przedsięwzięciem, ale także ogromnym osiągnięciem” – powiedział Czesław Lang. „Te dwa wspaniałe narody łączy wiele wydarzeń historycznych i kulturowych. Wiele lat mojego życia spędziłem we Włoszech, dojrzewałem tu kolarsko i osiągałem jedne z najwspanialszych wyników w mojej karierze. Dla mnie jest to spełnienie marzeń. Zawsze chciałem aby Tour de Pologne przejeżdżał przez Dolomity.

Tekst i zdjęcia: Biuro Prasowe Lang Team

Prezentacja włoskich etapów 70. Tour de Pologne UCI World Tour

Z ogromną dumą i satysfakcją, komitet organizacyjny Tour de Pologne, na czele z Dyrektorem Czesławem Langiem, ma przyjemność poinformować, że w 2013 roku nasz narodowy wyścig odbędzie się w dniach 27 lipca - 3 sierpnia i wystartuje z Włoch.

Stosowna umowa została podpisana 7 listopada w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, gdzie za stołem prezydialnym zasiedli: Maurizio Rossini - Dyrektor Marketingu Trentino, Pietro de Godenz - Prezydent APT Val di Fiemme, Tiziano Mellarini - Minister Rolnictwa, Leśnictwa, Turystyki i Promocji Autonomicznego Regionu Trento, Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa i Czesław Lang - Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

To jest coś całkowicie nowego dla Tour de Pologne, który w poprzednich edycjach tylko na krótko wyjeżdżał poza granice kraju. W 2013 roku wyścig obchodzi jubileuszową 70. edycję i wyruszy z Włoch.

We Włoszech zaplanowano dwa etapy, oba w Trentino. Pierwszy z nich - w sobotę 27 lipca wystartuje z Rovereto do Madonna di Campiglio i liczyć będzie 183,5 kilometra. W niedzielę 28 lipca, drugi etap o długości 195,5 kilometra poprowadzi z Marilleva Val Di Sole, na szczyt Passo Pordoi - serce Dolomitów, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

WŁOSKIE ETAPY TOUR DE POLOGNE 2013

Etap 1. Rovereto-Madonna di Campiglio, 183.5 km

Rovereto (start), Trento (lotna premia), Andalo (górska premia), Molveno,San Lorenzoin Banale (lotna premia), Passo Duron, Lungo Lago Riva del Garda (premia specjalna Trentino), Passo del Ballino (górska premia), Pinzolo (lotna premia), Madonna di Campiglio (górska premia i meta).

Etap 2. Marilleva Val di Sole – Passo Pordoi, 195,5 km

Marilleva (start), Paesaggio Val di Sole e Val di Non, Fondo (lotna premia), Segno (premia specjlana Trentino), Palù di Giovo, Cembra (lotna premia), Cavalese (Lotna premia), Passo Pampeago (górska premia), Passo Costalunga (górska premia), Canazei, Passo Pordoi (górska premia i meta).

70 Tour de Pologne pojedzie "... z ziemi włoskiej do Polski" szlakami Jana Pawła II.

Uroczyste podpisanie umowy na organizację dwóch zagranicznych etapów 70. Tour de Pologne UCI World Tour, które zostaną rozegrane w Trentino - Włochy odędzie się 7. listopada w Krakowie.

 

Rok 2013 jest jubileuszowy dla naszego narodowego Wyścigu TdP. Jubileuszowa trasa przyniesie zapewne wiele ciekawych sytuacji i rozstrzygnięć etapowych. Zadba o to Czesław Lang ze swoim Team'em.

Mamy nadzieję, że w tym jubileuszowym 70. Wyścigu, na najwyższym podium stanie Polak. Czekamy na to zwycięstwo od roku 2003, kiedy to w Karpaczu zwyciężył Cezary Zamana jeżdżący wtedy w Action Nvidia Mróz. W roku 2000 Piotr Przydział /Mat Ceresit CCC/ sprawił nam wielką radość zwycięstwem w generalce. W latach poprzednich triumfatorami wśród Polaków byli: 1999  Tomasz Brożyna /słynna ekipa Mróz, w której jeździł między innymi obecny selekcjoner Piotr Wadecki/, 1995 Zbigniew Spruch /Lampre Panaria Animex/. Aż do roku 1928 silniejszymi od Polaków okazywali się: Francesco Locatelli 1949, Roger Diercken 1960, Jose Luis Viejo 1972, Mauricio Fondriest 1994. Kto wie okrągłe liczby może będą nam sprzyjały. Już 10 lat czekamy na zwycięstwo Polaka.

Z 70. Tour de Pologne wiążemy nowe nadzieje, to Wyścig z nowymi szansami. Wszystko jest możliwe. Polacy zawsze aktywni na etapach, jednak nie mogą zrealizować głównego celu - zwycięstwa w Tour de Pologne UCI World Tour.  Obecnie Wyscig przyciąga wielkie sławy oraz bardzo mocne drużyny światowej ligi kolarskiej. Polacy są już znani i reszta zawodowców  im nie pozwala na wszelkie odjazdy i "kolarskie harce".

Nowy Wyścig to nowa szansa. Nowa szansa przed polskimi kolarzami już wkrótce.

 

John Degenkolb zwycięzca 7 etapu w Krakowie.

Tour de Pologne UCI World Tour przeszedł do historii... niestety bez zwycięstwa Polaka. Tak długo czekaliśmy bo od 2003 roku kiedy to Cezary Zamana zwany "Koparą" wszedł na najwyższy punkt "pudła"; i nadal czekamy. Nasze nadzieje rozwiała rzeczywistość, Michał Kwiatkowski również nie zdołał wygrać, zresztą tak jak Rutkiewicz "Rutek" i wielu innych. Jednak można powiedzieć, że Panowie naprawdę walczyli i to od pierwszych kilometrów, uczestnicząc w odjazdach i zdobywając premie.

Na krakowskich Błoniach w strugach deszczu najszybszy z peletonu okazał się być Niemiec John Degenkolba /Agros Shimano/. A pamiętacie jak ostatni etap był zawsze etapem przyjaźni? To nie te czasy... dzisiaj jest walka do ostatniego metra. Również ostatni etap obfitował w ucieczki, a pierwszą była 12 osobowa grupka na czele z Rosjaninem Aleksandrem Porsewem /Katiusza/. Czołówka bardzo dzielnie się trzymała i osiągała przewagę nad peletonem nawet do 3 minut. Kiedy to wpadli na ostatnią rundę do Krakowa różnica wynosiła tylko pół minuty.

Wprawdzie 5 kilometrów przed metą zaatakował Jarosław Marycz /Saxo Bank Tinkoff Bank/, jednak pozostali nie pozwolili mu na odjazd a szkoda. Niedługo potem peleton wchłonął śmiałków i przy prawie zerowej widoczności i dramatycznych warunkwach John Degenkolb pokonał resztę zawodników, którzy wjechali tuż za nim na metę a byli to: Australijczyk Mathew Heyman /Sky ProCycling/ i Brytyjczyk Ben Swift /Sky ProCycling/.
Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Michał Kwiatkowski, któremu zabrakło wspomnianych 5 sekund do triumfu, trzecie miejsce wyjeździł Kolumbijczyk Luis Sergio Henao Montoya /Sky ProCycling/. Jednak Polacy mimo braku zwycięstwa w klasyfikacji generalnej bardzo ładnie pokazali się w innych, jak np. najlepszym góralem został Tomasz Marczyński /Vacansoleil - DCM/, najaktywniejszym zawodnikiem - Adrian Kurek. Najlepszą drużyną okrzyknięto Sky ProCycling Team, która była bardzo dobrze widoczna na wszystkich etapach i skutecznie przyspieszała albo zwalniała peleton.

 

RELACJA Z VI ETAPU TdP UCI World Tour

Królewski etap Bukovina Terma Hotel SPA - Bukowina Tatrzańska /191,8km/ ma nowego króla którym został Moreno Moser /Liquidas Cannondale/, zaatakował na ostatnich metrach i zdobył koszulkę lidera. Kwiatkowski finiszował jako trzeci, dzięki temu w ostatnim etapie wystartuje z 5 sekundową przewagą nad liderem zespołu.

Etap bogaty w górskie premie, których znalazło się aż 10. Ataki na całej trasie prowokowali coraz to nowsi zawodnicy. Począwszy od Daniela Teklehaimanota - zdobył Premię Górską Taurona I kat. Polacy w składzie Bartosz Huzarski /Reprezentacja Polski/, Tomasz Marczyński /Vacansoleil DCM/ razem z Ianem Stannard /Sky Procycling/, Romanem Kreuziger /Astana/, Tomem Jelt Slagter /Rabobank/. Ucieczka wypracowała 5 minutową przewagę a dzieki temu Bartosz Huzarski stał się na chwilę wirtualnym liderem. peleton wydawało by się uśpiony na 60 kilometrów przed metą zwiększył tempo za sprawą grupy Sky ProCycling.

Ostatnie podjazdy pod Ząb i Gliczarów nasza dzielna ucieczka pokonywała z 2 minutową przewagą. Serce mówiło że odjazd się uda i Marczyński, który wygrywał premię za premią dojedzie do mety, jednak rozum i to co obserwowaliśmy dało inne rozwiązanie. Ostatni wydawać się mogło atak wykonał Kolumbijczyk Luis Sergio Henao Montoya wygrywając premię na Gliczarowie. Ostatnie podrygi w polskim wydaniu wykonał Przemysław Niemiec /Lampre - ISD/.

 

RELACJA Z V ETAPU TdP UCI World Tour

Zakopane zdobyte przez Swifta, liderem nadal Kwiatkowski

Rabka Zdrój - Zakopane /163,1km/ - to były góry o czym przekonali się kolarze na licznych podjazdach, szczególnie pod Głodówkę. Peleton w początkowej fazie etapu opuściło kilku kolarzy /Michał Ignatiew, Bert De Backer, Mickael Delage, Rafael Andriato/, tworząc ucieczkę z kilkuminutową przewagą. Ich radość trwała jednak aż do 20 kilometrów przed metą, gdzie zostali wciągnięci przez peleton z którego wyrwał się Maciej Bodnar, Jan Bakelants, Jarosław Marycz, Ian Stannard. Podjazd pod premię II kategorii rozdzielił uciekinierów i najmocniejszym z nich okazał się Bakelants, który jednak uległ Hiszpanowi Javier Moreno z peletonu. W Zakopanem na finiszu ograł wszystkich Ben Swift, na pozycji szóstej przyjechał Michał Kwiatkowski zachowując 1 sekundową przewagę w klasyfikacji generalnej.
 

RELACJA Z IV ETAPU TdP UCI World Tour

Najwspanialszy "Kwiat" tego etapu.

IV etap Będzin - Katowice liczący 127,8 km był oceniany jako etap dla sprinterów . Podczas tego dnia peleton był rozrywany przez coraz to nowe ataki, jednak koledzy Włocha Moreno Mosera nie pozwalali na zbyt długie odjazdy kolarzom zagrażającym ich liderowi. W końcowytch kilometrach zaatakowali: Bartłomiej Matysiak /Reprezentacja Polski/ i Michał Gołaś /Omega Pharma Quick Step/ - peleton był dla nich bezlitosny.

Na mecie ekipa Sky Team w której jeździ zwycięzca etapu Ben Swift rozpoczęła kolarskie harce, kiedy to zza ich pleców wyskoczył Litwin Aidis Kroupis /Orica Green Edge/. Litwin jednak nie został liderem klasyfikacji generalnej. Michał Kwiatkowski dzięki fantastycznej jeździe i zdobyciu Lotnej Premii FIATA otrzymał 3 sekundy bonifikaty, która spowodowała, że stał sie liderem 69. Tour de Pologne UCI World Tour.

Na ten moment, który sprawił że serca kibiców kolarstwa zabiły jak szalone czekaliśmy od 2004 roku. Polacy są aktywni od pierwszego etapu, podczas IV nie zabrakło ich w ucieczkach, mamy na myśli tutaj Adriana Kurka /Utensilnord Named/, który odjechał z Hiszpanem Angelem Madrazo /Movistar/, Holendrem Maartenem Verschsoorem /Team Type 1 Sanofi/.

Adrian Kurek wygrał dwie Lotne Premie FIATA w Siemianowicach Śląskich i Katowicach. Wygrane te zapewniły mu miano najaktywniejszego kolarza, którym do tej pory był Łukasz Bodnar.    

RELACJA Z 3. ETAPU TdP UCI World Tour

Znowu zawitaliśmy do Cieszyna, gdzie po 201 kilometrach zlokalizowana była meta 3 etapu TdP, na pięknym cieszyńskim rynku. Kolarze mieli do pokonania na trasie Górską Premię Taurona I Kat. na Kubalonce zagarnięta przez Włocha Bosisio /przepięknym miejscu gdzie znajdują się trasy narciarstwa biegowego/, Lotną Premię FIATA w Ustroniu /Beppu/.

W czeskim Cieszynie kolejna Lotna Premia FIATA oraz ostatnia Górska Premia Taurona II Kat. Początkowy odjazd kolarzy z peletonu, na który zdobyli się Włoch Gabriele Bosisio /Utensilnord Named/, Japończyk Fumiyuki Beppu /Radioshack - Nissan/, a do którego dołączył się Mateusz Taciak /Reprezentacja Polski/ trwał do Kubalonki, gdzie stopniał do 2 minut z kilkunastu dotychczasowych.
Na okrążeniach w Cieszynie z peletonu wyrwał się Marek Rutkiewicz /Reprezentacja Polski /wygrywający Górską Premię Taurona III Kat./, Włoch Matteo Trentin /Omega Pharma Quick Step/, Fin Jussi Veikkanen.

Trójka uciekinierów została złapana na 100 metrów przed metą, gdzie największą siłę okazał Czech Zdenek Stybar /Omega Pharma Quick Step/. Tuż za jego plecami linię mety przejechał Włoch Francesco Gavazzi /Astana/ oraz Sacha Modolo /Colnago CSF Inox/. Michał Kwiatkowski był czwarty a "Rutek" siódmy.
Klasyfikację generalną prowadzi Moreno Moser, najlepszym góralem nadal Daniel Teklehaimanot, Łukasz Bodnar utrzymuje koszulkę najaktywniejszego kolarza.
 

 

 

RELACJA Z 2. ETAPU TdP UCI World Tour

Drugi etap 69. Tour de Pologne był najdłuższym, kolarze przejechali  z Wałbrzycha do Opola 239,4km , nie obyło się bez ucieczek. Polacy są aktywni od pierwszego etapu co potwierdzili również i tym razem uciekając już na 5 kilometrze. aktorami tej ucieczki byli: Łukasz Bodnar, Damian Walczak /Reprezentacja Polski/, Adrian Kurek /Utensilnord Named/ oraz Włoch Diego Caccia /Farnese Vini - Selle Italia/.
Premie Lotną Specjalną w Złotym Stoku oraz Premię Lotną FIATA zdobyli Damian Walczak oraz Łukasz Bodnar, który sięgnął po zwyciestwo również w Prudniku i Krapkowicach. Dzięki temu jest najaktywniejszy.  z ucieczki wycofał się Bodnar a nieokiełznany Włoch rozpoczął walkę o pudło na II etapie.

Jednak bezlitosny peleton wciągnął ucieczkę i na finiszu wygrał Brytyjczyk Ben Swift /Team SKY/, tuż za nim finiszował Włoch Elia Viviani /Liquidas - Cannondale/ oraz Belg Tom Boonen /Omega Pharma - Quick Step/.
W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Moser Moreno tuż za nim Michał Kwiatkowski /Omega Pharma Quick Step/, kolejnym Polskim kolarzem Michał Gołaś /Omega Pharma Quick Step/. Najaktywniejszym cyklistą został Łukasz Bodnar /Reprezentacja Polski/.

 

RELACJA Z 1. ETAPU TdP UCI World Tour

Mimo zaciętej walki i ucieczki kolarzy w której brali udział również nasi rodacy 1 etap 69. Tour de Pologne UCI World Tour wygrał Moreno Moser z grupy Liquidas – Cannondale.
Kolarze wystartowali z Kapracza, gdzie już od pierwszych kilometrów z peletonu uciekła grupka kolarzy razem z Bartłomiejem Matysiakiem /Reprezentacja Polski/, Jarosławem Maryczem /Saxo Bank-Tinkoff Bank/. Tempo jakie narzuciła ucieczka powiązane ze stosunkowo wolną jazdą peletonu spowodowało wypracowanie ponad 7 minutowej przewagi.

Taka sytuacja miała miejsce aż do Górskiej Premii Taurona na Orlinku, którą wygrał Matysiak /Reprezentacja Polski/. Po lotnych premiach FIATA i trzeciej Górskiej Premii Taurona przewaga uciekinierów zmalała do 3 minut. Ostatnią Górską Premię zdobył Henao Monotya /Team Sky/i to był już koniec grupki uciekinierów.
Jak to zwykle bywa na zjeździe uaktywnił się Marek Rutkiewicz /Reprezentacja Polski/, który słynie z karkołomnych zjazdów i doskonałej techniki jazdy. Grupa kolarzy podzieliła się na mniejsze grupki. 5 km przed metą zaatakował Christophe Le Mevel /Garmin-Sharp/, jednak podzielił los Aleksandra Kołobniewa /Katiusza/ i został wciągnięty w peleton.
Finisz należał do Włocha Moreno Mosera /Liquidas – Cannondale/ , który pokonał Michała Kwiatkowskiego /Omega Pharma-Quick Step/. W związku z czym Włoch stał się liderem klasyfikacji generalnej.


 

ZAKOŃCZONO KONKURS WIEDZY O TOUR DE POLOGNE.

Pierwsze poprawne trzy odpowiedzi na pytania w Konkursie Wiedzy o Tour de Pologne przesłali nam internauci, którzy przedstawili się imionami:

I      -  miejsce  Elzbieta

II     -  miejsce Gosia

III    -  miejsce  Artur

Poprawne odpowiedzi brzmiały:

Odpowiedź na pytanie 1. -  Najdłuższy etap 69.TdP to etap II.

Odpowiedź na pytanie 2. -  Najwiecej etapów w trakcie 68. Tour de Pologne wygrał Marcel Kittel.

Odpowiedź na pytanie 3. -  Najwyższe miejsce w 68. Tour de Pologne zajął Polak Bartosz Huzarski.

Zwyciężców prosimy o podanie swych danych adresowych  na adres redakcji biuro@ruszajsie.pl  umożliwiających przesłanie nagród ufundowanych przez Lang Team - oraganizatora 69.Tour de Pologne UCI World Tour.

Serdecznie dziekujemy pozostałym uczestnikom zabawy i proponujemy udział w innych naszych konkursach.
 

3 PIERWSZE OSOBY KTÓRE PRAWIDŁOWO ODPOWIEDZĄ NA PYTANIA OTRZYMAJĄ NAGRODY /nagrody mogą otrzymać tylko zarejestrowani użytkownicy portalu ruszajsie.pl/

Podkoszulki TdP z autografem Czesława Langa, smycze TdP, maskotki "Pszczółka Pola",

oto pytania:

1. Który etap 69. Tour de Pologne będzie najdłuższy?
a. VI
b. II
c. III
2. Kto wygrał w trakcie 68. Tour de Pologne najwięcej etapów?
a. Peter Sagan
b. Marcel Kittel
c. Daniel Martin
3. Który z Polaków zajął najwyższe miejsce w 68. Tour de Pologne
a. Bartosz Huzarski
b. Przemysław Niemiec
c. Marek Rutkiewicz

Życzymy powodzenia!!

 

Jelenia Góra przywitała kolarzy
W przeddzień rozpoczęcia 69. Tour de Pologne UCI World Tour, na jeleniogórskim rynku zaprezentowano głównych aktorów wyścigu. 200 kolarzy z 25 ekip przywitały tłumy kibiców. Tour de Pologne czas zacząć!  
Oficjalna prezentacja zespołów, które wystartują w Tour de Pologne okazała się strzałem w 10. Licznie zgromadzeni kibice mieli niepowtarzalną okazję zdobyć autografy najlepszych kolarzy na świecie, zrobić sobie z nimi zdjęcie i zamienić kilka słów.
Ogromne owacje dostała Reprezentacja Polski, a także inni nasi rodacy - a jest ich łącznie 17 - którzy już 10 lipca rozpoczną walkę o miano najlepszego kolarza wyścigu dookoła Polski.
Kibicom zaprezentowali się wielcy mistrzowie szosy. Był Tom Boonen, Thor Hushovd, Alessandro Ballan i inni. Poznaliśmy przedsmak emocji, które czekają nas przez najbliższy tydzień.
 

Wkrótce ujrzymy TURA. Niemożliwe? A jednak…!

Sympatycy tego potężnego, silnego zjawiska nie mogą się doczekać chwili kiedy się z nim spotkają. Znowu wkroczy na drogi i bezdroża, będzie gnał, nie dając się nie zauważyć.
Z pewnością jego widok zgromadzi wielu ludzi, chcących go obejrzeć. Niesamowite wrażenie zrobi nie tylko na dorosłych, ale również na dzieciach.


Czekaliśmy na niego rok.
10 lipca jedno z największych wydarzeń sportowych w Polsce stanie się tematem przewodnim serwisów sportowych. Wszakże to nasz narodowy Tour de Pologne. 7 dni przed rozpoczęciem TdP przedstawiamy najnowsze wiadomości.
Już po raz 3 wystartuje również Tour de Pologne Amatorów, który wspiera Fundację Ewy Błaszczyk „A kogo?” pomagającej dzieciom w śpiączce. W tym roku sponsor ufundował specjalną nagrodę w postaci udziału w pierwszych amatorskich szosowych Mistrzostwach Świata w Limburgii (Holandia).
Pierwszy wyścig odbędzie się 10 lipca w Jeleniej Górze, gdzie kolarze pokonają fragment trasy, którą ścigać się będą zawodowcy. Drugim wyścig zagości do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie spod Terma Hotel SPA wyruszy peleton. Podjazdy nie ominą amatorów, ponieważ czeka na nich Ząb, Bustryk, Gliczarów.


Thor Hushovd wystartuje w Tour de Pologne. Mistrz Świata z 2010 roku zapowiedział swój występ w TdP. Zawodnik BMC Racing Team podczas Giro d’Italia wycofał się z powodu infekcji wirusowej. Jednak Norweg dochodzi do zdrowia i oczekiwanej formy. Będzie jednym z najbardziej utytułowanych kolarzy
w peletonie. Thor Hushovd w swojej karierze wygrał również mistrzostwa świata młodzieżowców, elity oraz jedenaście etapów Tour de France, trzy etapy Vuelta a Espana i etap Giro d’Italia.


Jeżeli chodzi o newsy z polskiej ekipy to Rafał Majka jeżdżący w składzie Saxo Banku razem z Jarosławem Maryczem wraca do sił po odbytej kontuzji kolana.
Dla 23-letniego zawodnika będzie to drugi start w naszym narodowym Tourze. Jak sam podkreśla, wyścig ma dla niego szczególne znaczenia, a jego ranga rośnie z roku na rok.

Organizatorzy TdP przedstawili koszulki, jakimi będą dekorowani zwycięzcy poszczególnych kategorii. Najważniejszą koszulkę będzie oczywiście żółty trykot lidera klasyfikacji generalnej. Ten, który zdobędzie ją w Krakowie, rzecz jasna okaże się zwycięzcą całego wyścigu.
Nową koszulką będzie biało-czerwony trykot Lang Team. Barwy te symbolizują Polską flagę i zastąpią biało-zieloną koszulkę klasyfikacji punktowej,
Najbardziej aktywny kolarz tradycyjnie założy czerwoną koszulkę. Aby ją zdobyć należy uzbierać jak najwięcej punktów na Lotnych Premiach, gdzie trójka pierwszych kolarzy otrzymuje 3, 2 i 1 punkt. Punkty zbierane będą na premiach 1., 2., i 3. kategorii w zależności od trudności podjazdu.
Tradycyjnie najlepszy góral wyścigu zakłada na siebie koszulkę w kolorze magentowym.

Nie zapominajmy o naszych najmłodszych kolarzach, którzy wystartują w Nutella Mini Tour de Pologne. Z pewnością znajdą się wśród nich dzieciaki, które kiedyś będziemy oglądać w wyścigu zawodowców. Dbajmy o przyszłość polskiego kolarstwa dzięki takim imprezom.
Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Oprócz samego startu w takiej fantastycznej oprawie, każdy otrzyma wiele prezentów. W pakiecie startowym znajduje się koszulka kolarska, bidon, skarpetki, a więc wszystko to co jest potrzebne, do startu. Oczywiście start jest w pełni darmowy, a do tego na najlepszych czekają fantastyczne nagrody.
Jeżeli mowa o nagrodach, to warto powiedzieć, że zwycięzca zarówno wśród dziewczynek i chłopców otrzyma voucher o wartości 3200zł! Również zawodnicy z drugiego i trzeciego miejsca otrzymają vouchery. Każdy z wyścigów odbędzie się pod egidą Pucharu Prezydenta poszczególnych miast /będzie ich sześć/.
 

Selekcjoner Piotr Wadecki podał ośmioosobowy skład Reprezentacji Polski, na zbliżający się wielkimi krokami 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Liderem będzie Marek Rutkiewicz z CCC Polsat Polkowice oraz Bartosz Huzarski z Team NetApp.
W przeciwieństwie do ubiegłego roku Reprezentacja Polski składać się będzie z zawodników doświadczonych i najmocniejszych na obecną chwilę zdaniem Piotra Wadeckiego. Aż czterech kolarzy w składzie to podopieczni selekcjonera z CCC Polsat Polkowice. Niekwestionowanym liderem jest Marek Rutkiewicz, a z zespołu CCC - oprócz niego - pojadą również: Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak i Bartłomiej Matysiak.
Z ekipy Team BGŻ na Tour de Pologne pojadą: Łukasz Bodnar i Paweł Cieślik. Zespół BDC MarcPol reprezentować będzie Damian Walczak, natomiast jedynakiem z zagranicznego teamu jest Bartosz Huzarski.
Przypomnijmy, że ostatnim Polakiem, który wygrał Tour de Pologne był Cezary Zamana w roku 2003. Ostatnie etapowe zwycięstwo wywalczył Marek Rutkiewicz w 2004 roku.





 
 

Artykuł dodany przez:
Zespół RuszajSie.pl
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish