SKANDIA MARATON LANG TEAM 2014

Finał Skandia Maraton Lang Team 2014 za nami

Około tysiąca kolarzy wystartowało w finałowej edycji Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie. Najlepsi na dystansie Grand Fondo okazali się Bartłomiej Wawak i Katarzyna Hendrzyk-Majewska.

W tym roku kolarstwo w Polsce w sposób szczególny zasłużyło na taki dzień, na takie fetowanie wszystkich sukcesów – mówił burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak. Bo też finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team okazała się niezwykłym kolarskim świętem. Dopisało właściwie wszystko – pogoda, kibice i oczywiście uczestnicy, których na starcie pojawiło się około tysiąca. Jedni jechali po to, by się bawić, inni walczyli o zwycięstwo. Trasa była płaska, a ponieważ narzuciliśmy dość mocne tempo, wyścig był szybki – przyznał na mecie dystansu Grand Fondo Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Team). Szybki, a nawet bardzo szybki, bo najlepsi pokonali 77-kilometrową trasę w nieco ponad dwie godziny. Wśród mężczyzn zwyciężył właśnie Wawak, wśród kobiet Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Duda-Cars Rybczyński MTB Team). Nie spodziewałam się tego sukcesu. Tak naprawdę przygodę z rowerem rozpoczęłam w tym sezonie, można powiedzieć, że jestem początkująca – przyznała uśmiechnięta zwyciężczyni. Ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski cieszyli się natomiast Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team) oraz Karolina Kozela (Cyclo Trener Team).

Jako pierwsi na metę przy kwidzyńskiej katedrze wpadli uczestnicy Rodzinnej Parady. Uśmiechnięte maluchy poznawały kolarstwo z perspektywy fotelików i przyczepek. A także z podium, na którym odbierały pamiątkowe nagrody. Później pojawili się tam zwycięzcy dystansu Mini Sławomir Spławski (Oborniki) i Zofia Rzeszutek. Pogoda była idealna do ścigania, przeszkadzał jedynie wiatr, ale wówczas chowałam się za rywalami – mówiła zawodniczka Baszty Bytów.

Na dystansie Medio najlepsi byli Daniel Formela (NEXUS Team) oraz Aleksandra Zabrodzka (Baszta Bytów). Świetnie zaprezentował się Czesław Lang, który w swojej kategorii zajął czwarte miejsce. Przy takiej pogodzie trudno było siedzieć na mecie i czekać na zawodników. Wystartowałem i jechało się świetnie – mówił Dyrektor Generalny Skandia Maraton Lang Team. Kibice mogli dopingować także brązową medalistkę mistrzostw świata w kolarstwie szosowym Agnieszkę Skalniak. Nie mam już żadnych startów w tym sezonie, postanowiłam więc wykorzystać maraton trochę treningowo. Atmosfera była wspaniała. Oby takich imprez było więcej -  powiedziała znakomita polska juniorka.    

Kwidzyński finał na długo pozostanie w pamięci kibiców. Rośnie popularność kolarstwa, jest wielkie zainteresowanie jazdą na rowerze. W Skandia Maraton Lang Team wszyscy doceniają organizację przeniesioną z Tour de Pologne. Tu jest co prawda inny rower, ale oprawa jest bardzo zbliżona – mówi Lang. Z tego jak rozwija się impreza zadowolony jest Paweł Ziemba, Prezes Skandia Życie. Z roku na rok mamy więcej uczestników z miast, w których startujemy. Zabiegamy właśnie o tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z rowerem. Chcemy ich namówić do aktywnego wypoczynku i umożliwić start w profesjonalnych warunkach – tłumaczy Ziemba.Kwidzyn to w ogóle sportowe miasto – dodaje Krzysztofiak - mnóstwo ludzi jeździe na rowerze, biega, uprawia nordic walking. Często w koszulkach Kwidzyn Moje Miasto – cieszy się burmistrz.

Cieszyła się również Sabina Rogowska, której film zwyciężył w konkursie Camera Maraton, a sama zawodniczka zdobyła nagrodę główną – Jeepa Compass. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali zegarki Festina, odżywki Vitarade, okulary Superdry i stroje Quest. Firma Quest ufundowała także specjalną nagrodę dla zwycięzców poszczególnych klasyfikacji generalnych, a była nią wspaniała bluza kolarska.

 

Kaiser i Kozela najlepsi w Dąbrowie Górniczej

Andrzej Kaiser i Karolina Kozela wygrali rywalizację na głównym dystansie Grand Fondo podczas Skandia Maraton Lang Team w Dąbrowie Górniczej. Puchar Polski w maratonie MTB zapewnił sobie Mariusz Kowal.

Około 800 kolarzy wystartowało w szóstej w tym roku edycji Skandia Maraton Lang Team w Dąbrowie Górniczej. Malownicza trasa przebiegała przez okolice jezior Pogoria, a także leśne dukty. Tradycyjnie już do pokonania były cztery dystanse i jak zwykle ogromne emocje towarzyszyły uczestnikom Rodzinnej Parady. To dystans, w którym najważniejsze są współpraca, dobra zabawa i satysfakcja z ukończenia wyścigu. 

Zacięta rywalizacja toczyła się na pozostałych dystansach. W Mini (39 km) triumfowali Przemysław Rozwalka (Volkswagen Samochody Użytkowe) i Zofia Rzeszutek (Baszta Bytów). Na odcinku Medio (68 km) najlepsi okazali się Bartosz Kołodziejczyk oraz Magdalena Hałajczak (oboje Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Z kolei królewski Grand Fondo (89 km) padł łupem Karoliny Kozeli (Cyclo Trener Team) i Andrzeja Kaisera (Euro Bike). Błotnista, grząska trasa, ciężkie odcinki – lubię jechać w takich warunkach. Wygrać z drugiego sektora nie jest łatwo, bo z przodu jadą sami najlepsi zawodnicy. Ale udało mi się dojechać do czołówki i potem już tylko odpierałem ataki –mówił na mecie Kaiser.

Powody do radości miał także Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team), który zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w maratonie MTB. W dzisiejszej rywalizacji zajął trzecie miejsce, ale to wystarczyło do końcowego triumfu. Trudna trasa, dużo błota. Trzeba było być skoncentrowanym, żeby się nie poślizgnąć i nie wypaść z trasy. Cieszę się, że szczęśliwie dojechałem do mety – przyznał Kowal.

Dąbrowa Górnicza to specjalne miejsce na mapie Skandia Maraton Lang Team. Jak mówi prowadzący zawody Lang Team Dariusz Maląg to miasto ze sportowym duchem, tu wszyscy fajnie się czują. A poza tym Dąbrowa jest miastem bardzo przyjaznym rowerzystom. Mamy piękne tereny zielone, niedawno powstałą infrastrukturę i obserwujemy rosnącą modę na rowery. Teraz chcemy sprawić, aby rower stał się także alternatywnym środkiem transportu – powiedział prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza. 

Choć pogoda poprawiła się dopiero po południu, w miasteczku zawodów od wczesnych godzin widać było wielu kibiców i mieszkańców Dąbrowy. Dopingowali, zwiedzali i ustawiali się w kolejce do charytatywnej akcji Skandii Pozytywne Obroty. Ze wszystkich edycji tu mamy największe kolejki. Najpierw przychodzili zawodnicy, którzy chcieli się rozgrzać przed startem. A później odwiedzali nas kibice i mieszkańcy miasta. Mamy już około 450 przejechanych kilometrów – mówił prowadzący akcję Piotr Bednarski. W akcji Pozytywne Obroty przejechany dystans przeliczany jest na pieniądze przeznaczane na zakup rowerów dla domów dziecka.

Dąbrowa Górnicza to przedostatni przystanek na trasie tegorocznego Skandia Maraton Lang Team. Za tydzień, 4 października finałowe zawody w Kwidzynie, gdzie poznamy zwycięzców klasyfikacji poszczególnych kategorii oraz triumfatora konkursu Camera Maraton i zdobywcę nagrody głównej, którą jest Jeep Compass.

 

Skandia Maraton Lang Team w DąbrowieGórniczej

 

 

27 września wielkie rowerowe ściganie w Dąbrowie Górniczej. Właśnie tam odbędzie się szósta tegoroczna edycja Skandia Maraton Lang Team.

Po wakacyjnej przerwie miłośnicy rowerów wracają na trasę Skandia Maraton Lang Team. 27 września sympatycy kolarstwa pojawią się w Dąbrowie Górniczej, gdzie zostanie rozegrana już szósta w tym roku edycja rowerowego maratonu.

Trasa wyścigu w Dąbrowie Górniczej prowadzi przez malownicze tereny rekreacyjne wokół miasta, częściowo wzdłuż jezior Pogoria, ścieżkami asfaltowymi i drogami leśnymi. Jest zróżnicowana pod względem technicznym – początek i końcówka są płaskie, natomiast środek trasy to liczne podjazdy i zjazdy na szutrowych, leśnych drogach. Niekiedy bardzo piaszczystych, a w czasie deszczu błotnistych, co może  sprawiać zawodnikom dodatkową trudność.

Ci, którzy wybiorą dystans Mini (39 km) muszą się liczyć z bardzo szybkim odcinkiem przebiegającym w większości ścieżkami rowerowymi. Mniej więcej 1/3 trasy to drogi leśne. Medio (68 km) rozpoczyna się podobnie, od płaskiego asfaltu, natomiast później zawodnicy wjeżdżają do lasu i napotkają dużą liczbę interwałowych podjazdów i zjazdów. Tę samą trasę pokonają kolarze w Grand Fondo (89 km), z tym że w środkowej części dwa razy przejadą rundę. Oni również muszą się liczyć z przewyższeniami – całkowite przewyższenie to około 640 metrów. Będzie także Rodzinna Parada o długości 10 kilometrów.

W miasteczku zawodów w Parku Hallera będzie można dołączyć do charytatywnej akcji Pozytywne Obroty. Wystarczy przyjść, wsiąść na stacjonarny rower treningowy i przejechać kilka, kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt kilometrów. Warto, bo kilometry zostaną zamienione na złotówki, za które zostaną kupione rowery dla domów dziecka. Do tej pory udało się zebrać ponad 47 tysięcy złotych i zakupić 47 rowerów Giant.

Przypominamy także o konkursie Camera Maraton, w którym nagrodą główną jest samochód Jeep Compass. Zasady konkursu są proste – trzeba zgłosić się do udziału w danej edycji Skandia Maraton Lang Team, a potem nagrać krótki film (max. 1 minuta) oddający atmosferę wyścigu. Termin przesyłania filmów mija 29 września. Aby móc walczyć o nagrodę główną, trzeba ukończyć cztery edycje. Wszystkie szczegółowe informacje oraz regulamin znajdziecie na: http://www.skandiamaraton.pl/?nagrody

 

Kowal i Kozela ponownie najlepsi w PP w maratonie MTB, świetna frekwencja w Krokowej

 

 


Mariusz Kowal i Karolina Kozela ponownie okazali się najlepsi w zawodach Pucharu Polski w maratonie MTB z cyklu Skandia Maraton Lang Team. Liderzy klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w maratonie MTB zwyciężyli w wyścigu w Krokowej. Podobnie było tydzień wcześniej w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zawody w nadmorskiej gminie przyciągnęły ponad tysiąc uczestników, co było drugim najlepszym wynikiem w tym roku (po Krakowie). Kolarze chwalili przygotowanie trasy, a jednocześnie podkreślali jej trudność. Kłopoty sprawiała jazda w piachu, oraz dość mocny wiatr. Na szczęście pogoda dopisała i tym razem nie trzeba było zmagać się z błotem.

 

 

BUKOVINA Terma Hotel Spa i Skandia

 

Drodzy przyjaciele,

W imieniu Lang Team, Skandia Życie, BUKOVINA Terma Hotel Spa, Tauron Polska Energia chcemy Wam bardzo serdecznie podziękować za niezapomniany kolarski weekend.


W dniach 27-29 czerwca Bukowina Tatrzańska stała się na kilkadziesiąt godzin kolarską stolicą Polski. Dzięki temu mogliśmy podziwiać podhalańską przyrodę, porozmawiać na rowerowe tematy, a przede wszystkim aktywnie spędzić czas przemierzając na dwóch kółkach trasy wokół BUKOVINA Terma Hotel Spa.

Kolarski weekend rozpoczął się już w piątkowe południe od konferencji prasowej poświęconej tegorocznej edycji Tour de Pologne Amatorów, a zorganizowanej przez Lang Team, BUKOVINA Terma Hotel Spa oraz Tauron Polska Energia. Jak zaznaczył Czesław Lang organizacja tego typu amatorskich wyścigów jest tradycją największych zawodowych tourów. - Tak się dzieje we Włoszech, Francji, a także od pięciu lat w Polsce. Trasa w Bukowinie nie jest długa, ale za to bardzo wymagająca – powiedział dyrektor generalny Tour de Pologne.

Najbardziej charakterystycznym elementem trasy jest oczywiście słynny podjazd pod Gliczarów, który zyskał właśnie oficjalną nazwę „Ściana BUKOVINA”. Podjazd z 23-stopniowym kątem nachylenia daje się we znaki nie tylko amatorom, ale także zawodowcom startującym w Tour de Pologne. Po konferencji prasowej wszyscy wjechali na Gliczarów, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę „Ściana BUKOVINA”.

Wieczór stał pod znakiem przyjacielskiego spotkania z legendami kolarstwa – Ryszardem Szurkowskim, Lechem Piaseckim i Czesławem Langiem. Kolarze wspominali swoje starty, dzielili się anegdotami i odpowiadali na pytania uczestników. - Spotkanie trwało ponad dwie godziny, ale mam nadzieję, że nikt się nie nudził – żartował Lech Piasecki.

W sobotę w ruch poszły rowery – ponad 600 osób wzięło udział w czwartej edycji tegorocznego cyklu Skandia Maraton Lang Team. Miłośnicy kolarstwa górskiego zmagali się z niezwykle trudną i pełną podjazdów trasą. Mimo zmęczenia na mecie na twarzach uczestników widać było ogromną satysfakcję.

Niedziela to z kolei test trasy Tour de Pologne Amatorów – 38 kilometrów malowniczych dróg, pięknych krajobrazów i ciężkich podjazdów ze „Ścianą BUKOVINA” na czele. Towarzystwo Czesława Langa i Ryszarda Szurkowskiego zmobilizowało uczestników do wysiłku i wszyscy ukończyli testowy przejazd.

Czesław Lang podkreśla, że Bukowina Tatrzańska wyrasta na kolejny ośrodek, w którym rowerzyści mogą czuć się komfortowo na drogach. Podczas wyjazdów do Hiszpanii czy Włoch razem z rodziną zachwycamy się tym, jak kierowcy traktują rowerzystów. Podobnie było u podnóża Tatr, co bardzo nas cieszy. Mam nadzieję, że wkrótce taka wzajemna uprzejmość na drogach stanie się naszą wizytówką – dodaje Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Do Tour de Pologne Amatorów pozostał Wam jeszcze ponad miesiąc przygotowań. Mamy nadzieję, że 8 sierpnia każdy z was osiągnie maksimum swojej kolarskiej formy. My zaś zrobimy wszystko, aby był to niezapomniany wyścig. Do zobaczenia w BUKOVINIE!

Zobacz swoje zdjęcia na www.tourdepologneamatorow.pl

Trwa Skandia Maraton Lang Team. W najbliższy weekend ( 27- 29 czerwca ) matorzy kolarstwa spotykaja się w Bukowinie Tatrzańskiej. Zapraszamy  do wzięcia udziału w  konkursowej zabawie z cennymi nagrodami. Należy odpowiedzieć na trzy – zamieszczone poniżej – pytania.

Na ilu dystansach rozgrywany jest Skandia Maraton Lang Team w Bukowinie Tatrzańskiej?

  1. Na dwóch

  2. Na trzech

  3. Na czterech

Co jest główna nagrodą w Skandia Maraton Lang Team?

  1. Rower Giant

  2. Jeep Compass

  3. Ubezpieczenie na życie

Po raz który Skandia Maraton Lang Team rozegra się w Bukowinie Tatrzańskiej?

  1. pierwszy

  2. drugi

  3. trzeci

Mail zatytułowany: „Konkurs na ruszajsie.pl” zawierający trzy zdania z właściwymi odpowiedziami prosimy przesłać na adres: biuro@ruszajsie.pl do dnia 29.06.2014 do godz.24:00. Wśród uczestników, którzy udzielą właściwych odpowiedzi, rozlosowane zostaną nagrody – dwie torby podróżne. Wysyłka nagród na koszt odbiorcy.

Sponsorem nagród jest Skandia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Zapraszamy do konkursowej zabawy i wspólnego sportowego weekendu w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa na niezapomniany weekend w BUKOVINA Terma Hotel Spa w dniach 27-29 czerwca 2014. Gwarantujemy olbrzymią dawkę sportowych wrażeń oraz świetną rozrywkę dla całej rodziny!

Już w najbliższy weekend BUKOVINA Terma Hotel Spa zamieni się na kilkadziesiąt godzin w stolicę polskiego kolarstwa. W piątek o godz. 12 na konferencji prasowej przedstawimy trasę oraz szczegóły tegorocznego Tour de Pologne Amatorów, a o godz. 13 nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy pod „Ścianą BUKOVINA” w Gliczarowie.
Sobotnim gwoździem programu będzie wyścig Skandia Maraton Lang Team. Wyjątkowo trudna trasa powinna stanowić wyzwanie nawet dla doświadczonych zawodników naszego cyklu.
W niedzielę uczestnicy weekendu będą mogli przejechać się trasą Tour de Pologne Amatorów razem z legendami polskiego kolarstwa: Ryszardem Szurkowskim, Czesławem Langiem oraz Lechem Piaseckim.
To jedynie niektóre z atrakcji, jakie czekają na Was w Bukowinie Tatrzańskiej już w najbliższy weekend. Szczegółowe informacje znajdziecie w zakładce na stronie Skandia Maraton Lang Team.
Gorąco zapraszamy!

 


Ponad tysiąc osób pojawiło na starcie Skandia Maraton Lang Team w Bytowie. W najdłuższej kategorii Grand Fondo wygrali Andrzej Kaiser z Euro Bike Kaczmarek Electric Team oraz Karolina Kozela z Cyclo Trener Team.

Trasa wyścigu była grząska przez dwudniowe opady, co dodatkowo uatrakcyjniło zmagania uczestników. Na dystansie Grand Fondo (91 km) triumfował Andrzej Kiser. - Znam tę trasę, jak własną kieszeń, bo sam pomagałem ją układać. Znałem każdy zakręt, każdy kamień i każdą dziurę. Dobrze się przygotowałem do zawodów - wyjaśniał zawodnik Euro Bike Kaczmarek Electric Team.

Jako drugi na mecie zameldował się Mariusz Kowal (JBG-2 Proffesional MTB Team) a trzeci przyjechał jego klubowy kolega Patryk Piasecki (JBG-2 Proffesional MTB Team). Kowal w dalszym ciągu pozostaje liderem Pucharu Polski MTB. - Dzisiaj trasa była ciężka. Jako lider musiałem się bardzo mocno bronić i odpierać ataki innych zawodników, także miejscowych kolarzy z MLKS Baszty Bytów - mówił na mecie. Wśród kobiet najszybsza była Karolina Kozela (Cyclo Trener Team)

Na starcie w Bytowie po raz kolejny pojawił się Czesław Lang, który wystartował w kategorii MEDIO i zajął czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej. - Tutaj zaczynałem swoją karierę. Dzisiaj cieszę się, że mogłem powalczyć z młodymi kolarzami. Było wszystko: podjazdy, zjazdy, odcinki bardzo techniczne. Trzeba było się wykazać sporą wszeschstronnością - tłumaczył. Kategorię wygrał zawodnik miejscowych Kamil Małecki (MLKS Baszta Bytów), drugi był Grzegorz Czetyrko (Kolarzyk Cycling Team Olsztyn), trzeci Piotr Rzeszutek (Hotel Cztery Brzozy Gdańsk) - zwycięzca PREMII SHIMANO.

W kategorii MINI triumfował Przemysław Rozwalka (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team/OSP Lipno), natomiast najszybszą dziewczyną okazała się Zofia Rzeszutek (MLKS Baszta Bytów)

Akcja Pozytywne Obroty świetnie wypadła także w Bytowie. - Trenażery nie odpoczywały w ogóle! - żartowali organizatorzy. Uczestnicy wykręcili dokładnie 623 kilometry i 800 metrów, pobijając w ten sposób Warszawę w pojedynku miast. Za każdy przejechany kilometr firma Skandia płaci 3 zł. Pula zasilana jest także z kilometrów, które uczestnicy pokonują na trasie. Środki zostaną przeznaczone na zakup rowerów dla podopiecznych z domów dziecka.
Kolejna edycja Skandia Maraton Lang Team już 28 czerwca w Bukowinie. Do zobaczenia na starcie!

 

Skandia Maraton Maraton Lang Team w Bytowie, w rodzinnych stronach Czesława Langa.



Bytów ponownie zamieni się w arenę zmagań tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team. To miasto szczególne na mapie wyścigu. - Tutaj stawiałem pierwsze kolarskie kroki w drodze do profesjonalnej kariery - mówi Czesław Lang. W ubiegłym roku na starcie stanęło ponad 1100 zawodników. Liczymy, że w tym roku będzie was jeszcze więcej!


Na mapie tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team nie mogło zabraknąć Bytowa. To właśnie tutaj nastoletni Czesław Lang zapisał się do kolarskiego klubu LZS Baszta Bytów. - Trasy, którymi będzie przebiegał maraton, to ścieżki, na których stawiałem swoje pierwsze kolarskie kroki w drodze do profesjonalnej kariery. Dlatego tak lubię tu wracać. Bytów to dla mnie miejsce wyjątkowe - mówi Czesław Lang. W ubiegłym roku sam wystartował w kategorii medio - 63 km. Czy także podczas tegorocznej edycji spotkacie go na trasie? Niech to zostanie owiane tajemnicą!

Trasa wyścigu będzie w tym roku mocno zróżnicowana. Na uczestników czekają chyba wszystkie możliwe rodzaje nawierzchni. Biegnie ona głównie drogami szutrowymi, polnymi i leśnymi. W środku trasy na uczestników czeka sporo odcinków biegnących po nawierzchni asfaltowej. Będzie to okazja do złapania oddechu albo ucieczki - w zależności od taktyki, jaką wybiorą zawodnicy.

Podczas trasy warto się rozglądać dookoła. Jest usytuowana ona w pobliżu bytowskich jezior lobeliowych oraz przez dolinę małej rzeki Stropna. - Trasa jest niezwykle urokliwa! - dodaje Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa. W czasie sobotniej edycji PREMIA SHIMANO zostanie rozegrana około 11 kilometra wyścigu.

W ramach edycji w Bytowie odbędą się także Mistrzostwa Polski Straży Pożarnych w maratonie rowerowym.

Na trasach Skandia Maraton Lang Team amatorzy walczą ramię w ramię z zawodowcami, dla których odbędzie się II edycja Pucharu Polski w maratonie MTB. Brak ograniczeń wiekowych, cztery dystanse i atrakcyjne trasy dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników - w tym wyścigu rywalizować mogą dzieci, młodzież i dorośli. Najmłodsi zawodnicy mają kilka lat, najstarsi - kilkadziesiąt. Podczas wyścigu zawodnicy mają do wyboru 4 dystanse: RODZINNA PARADA (8km), MINI (35km), MEDIO (63km) i najdłuższy odcinek - GRAND FONDO(91km).

Wszystkich, którzy pojawią się w miasteczku wyścigu zachęcamy do udziału w akcji Pozytywne Obroty. Kilometry wykręcone na stacjonarnych trenażerach zamieniamy na złotówki, za które zostaną zakupione rowery dla podopiecznych z domów dziecka. Razem zebraliśmy już ponad 23 tysiące złotych!

Relację z Bytowa będziecie mogli śledzić na antenie TVP Regionalna (ogólnopolskie pasmo 16 Oddziałów Telewizji Polskiej). Oto godziny wejść na żywo:

1) 11:33 – 18’

2) 12:48 – 9’

3) 13:14 – 7’

4) 14:22 – 8’

5) 15:56 – 8’

6) 16:30 – 22’

Reportaż TVP Regionalna: (część 1) 15 czerwca, niedziela, godz. 12:31 (12 min) oraz część 2 reportażu 22 czerwca, niedziela, godz. 12:24 (12 min).

 

Rekord Frekwencji w Krakowie.



Rekord frekwencji w Krakowie. Na starcie ponad 1500 osób!

Ponad 1500 zawodników stanęło na starcie wyścigu Skandia Maraton Lang Team w Krakowie. To rekord frekwencji w historii naszego cyklu. Wśród mężczyzn najszybszy był Mariusz Kowal, a wśród kobiet jako pierwsza na metę przyjechała Anna Szafraniec.
Przed startem wyścigu martwiliśmy się o pogodę. Niepotrzebnie. Po prawie całym tygodniu w towarzystwie deszczu i chmur, uczestników wyścigu powitało słońce. Przed startem z zawodnikami przywitał się Czesław Lang. - Ponad półtora tysiąca uczestników to nasz nowy rekord - cieszył się organizator cyklu wyścigów.
W kategorii mini jako pierwszy przyjechał na metę Grzegorz Kubaczka (ag.architekci.pl), a najszybszą zawodniczką była Zofia Rzeszutek z MLKS Baszty Bytów.
Kategorię medio zwyciężył Grzegorz Czytyrko (Cycling Team Olsztyn). - Starałem się trzymać kontakt z czołówką. Raz zgubiłem się na trasie, ale udało mi się wrócić i wygrać - mówi. Wśrod kobiet triumfowała Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów).
Na najdłuższym dystansie liczącym 88 kilometrów Grand Fondo Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team) wyprzedził o zaledwie sześć sekund Dariusza Batka (Sante BSA Whistle Team). Trzeci na metę przyjechał Bartosz Banach (Hotel Cztery Brzozy Gdańsk). Wśrod pań nie było niespodzianek. Wygrała Anna Szafraniec z Kross Racing Team. - Bardzo fajna trasa. Trochę asfaltu, trochę szutrów, podjazdów i zjazdów. Było wszystko! - tłumaczyła zwyciężczyni.
W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna Eurobike Kaczmarek Electric Team, która okazała się szybsza od załogi drużyny Hotel Cztery Brzozy Gdańsk i Reanult Eco 2 Team.
Na medal spisali się również krakowianie, którzy przejechali ponad 500 km na rowerach stacjonarnych. Każdy kilometr jest warty 3 zł, które firma Skandia i Lang Team wpłacą do dobroczynnej puli dla dzieci z domów dziecka.
 

 

Do zobaczenia na starcie w krakowie.

Już 31 maja rozpocznie się rywalizacja na trasie krakowskiej edycji Skandia Maraton Lang Team. Na uczestników czeka zmieniona trasa. - Ciekawa pod względem nawierzchni i ukształtowania terenu! - zapowiada Lech Piasecki, dyrektor ds. sportowych Lang Team.

Krakowska edycja Skandia Maraton Lang Team odbędzie się już 31 maja (sobota). Na stałych bywalców cyklu czeka zmieniona trasa. - Wystartujemy szerokimi alejkami, a single track będzie prowadził do mety. To zmiana, która ma ułatwić wyścig. Trasa jest zróżnicowana zarówno pod względem nawierzchni, jak i ukształtowania terenu. Szczególnie w środkowym odcinku znajdują się wymagające podjazdy. Będzie ciekawie - wyjaśnia Lech Piasecki dyrektor ds. sportowych Lang Team.

Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, ma nadzieję, że wszyscy uczestnicy dojadą do mety. - Skandia Maraton Lang Team to wyścig, który dzięki zróżnicowanemu poziomowi trasy powinien pokonać każdy zawodnik. Zmieniliśmy nieco trasę, aby ułatwić start uczestnikom - dodaje.

Jedną z nowości wyścigu jest PREMIA SHIMANO. W Krakowie odbędzie się około 12 kilometra trasy (przed bufetem). Jest o co walczyć. Najszybsi kolarze otrzymają atrakcyjne nagrody.

W ramach krakowskiej edycji odbędą się także Mistrzostwa Polski Energetyków TAURON CUP.

Szczegóły na temat trasy znajdziecie tutaj.

Do zobaczenia na starcie!

 

PREMIA LOTNA 71. TOUR DE POLOGNE W KWIDZYNIE!

- Po ośmiu latach przerwy Tour de Pologne wraca do Kwidzyna - oznajmił dziś na konferencji prasowej Czesław Lang, dyrektor generalny UCI World Tour. W mieście odbędzie się premia lotna 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Kwidzyn będzie także gospodarzem finału tegorczenej edycji Skandia Maraton Lang Team.

Już 3. sierpnia najlepsi kolarze świata wystartują spod bram Stoczni Gdańskiej i rozpoczną rywalizację w 71. edycji Tour de Pologne. Podczas pierwszego, liczącego 226 kilometrów etapu z Gdańska do Bydgoszczy w Kwidzynie odbędzie się premia lotna.

- Po ośmiu latach przerwy wracamy z tej okazji do Kwidzyna. Permia lotna jest niezwykle ważna, ponieważ podczas niej zawodnicy zdobywają bonifikaty sekudnowe do klasyfikacji generalnej - tłumaczy Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour.

Dziś w urzędzie miasta wspólnie z burmistrzem Andrzejem Krzysztofiakiem podpisał dwie umowy o współpracy. - W 2006 r. odbyła się u nas ostatnia lotna premia. Cieszymy się wszyscy, że ten wielki wyścig po ośmiu latach wraca do Kwidzyna - tłumaczy burmistrz Kwidzyna.

Okazja do spotkania z Czesławem Langiem była podwójna, ponieważ w Kwidzynie odbędzie się kolejny finał Skandii Maraton Lang Team. - Ta impreza cieszy się wielkim zainteresowaniem medialnym. Dzięki niej coraz więcej naszych mieszkańców, także starszych osób, aktywnie spędza czas właśnie na rowerze - wyjaśnia burmistrz Andrzej Krzysztofiak.

Czesław Lang spotkał się także z młodymi uczestnikami ostatniej edycji. Dzieci otrzymały upominki, pozowały do wspólnych pamiątkowych fotografii oraz poprosiły o autografy. - Dzięki Skandia Maraton Lang Team kolarstwo stało się niezwykle popularne w tym mieście. Jeździ sporo dzieci i młodzieży, co mnie osobiście niezywkle cieszy - dodaje Lang. 

Tegoroczny finał Skandia Maraton Lang Team odbędzie się 4. października. 

 

Patryk Piasecki i Sabina Rafalska najszybsi w Warszawie!
Patryk Piasecki i Sabina Rafalska wygrali najdłuższe etapy Skandia Maraton Lang Team w Warszawie. W wyścigu, mimo złej pogody, wzięło udział aż 800 osób.

Opady deszczu mocno skomplikowały pierwszą edycję tegorocznego Skandia Maraton Lang Team w Warszawie. Mimo niesprzyjających warunków w parku Agrykola pojawiło się aż 800 miłośników dwóch kółek. Wiodąca przez warszawskie ulice trasa była bardzo śliska i wielu kolarzy zaliczyło wywrotki.
Na dystansie mini (38 km) triumfował Tomasz Rzeszutek (MLKS Baszta Bytów). - Było grząsko i ciężko było mi urwać się rywalom. Gdy wreszcie się udało, to dojechałem sam do mety - mówił zwycięzca. Na dystansie medio najszybszy okazał się Mariusz Kozak (MTB RMF FM Rockstar Team Ene) , natomiast grand fondo wygrał czołowy polski... żeglarz, olimpijczyk z Pekinu Patryk Piasecki (JGB-2 Professional MTB Team) . - Dostaliśmy dzisiaj żeglarską pogodę - żartował na mecie. Piasecki zdecydował się na ucieczkę i jechał na czele sam przez 20 km. W końcówce jednak dał się dogonić. Mądrze rozłożył siły i triumfował na finiszu. Wśród kobiet w klasyfikacji grand fondo najs zybsza była Sabina Rafalska (Nexus), medio wygrala Aleksandra Zabłrocka (MLKS Baszta Bytów), natomiast na dystansie mini triumowała jej młodsza koleżanka z klubu Elżbieta Reca.
W klasyfikacji drużynowej prowadzi Euro Bike Kaczmarek Electric Team.
Gdy kolarze ścigali się na warszawskich ulicach, w miasteczku startowym trwała walka o złotówki na rowery dla dzieci z domów dziecka. Pierwsza edycja „Pozytywnych obrotów” okazała się sukcesem. Trzy trenażery były stale oblężone. Warszawiacy przejechali łącznie ponad 500 km. Główny wkład do puli mieli także uczestnicy, którzy za każdy przejechany kilometr zasilali pulę o 20 gorszy.
Kolejna edycja Skandia Maraton Lang Team odbędzie się 31 maja w Krakowie.

Kolarskie emocje zaczną się Warszawie!

Pierwszy wyścig tegorocznego cyklu Skandia Maraton Lang Team rozpocznie się już 26 kwietnia na warszawskiej Agrykoli. - Chcemy promować tym wyścigiem Warszawę, jako miasto przyjazne rowerzystom - mówi Adam Sobieraj, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich, który jest współorganizatorem wyścigu.

Lang Team oraz Zarząd Dróg Miejskich w tym roku dołożyli wszelkich starań, aby zaspokoić wymagania wszystkich kolarzy. O frekwencję na starcie nie musimy się martwić, na kilka dni przed zawodami wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Pozostało nam już tylko zamówić idealną pogodę na sobotę. - Ludzie garną się do kolarstwa, uwielbiają spędzać czas wolny na rowerze. Podczas Skandia Maraton Lang Team mogą poczuć się, jak zawodowi kolarze - tłumaczy Czesław Lang.

Aby wystartować w wyścigu musicie mieć jedynie kask i rower, o resztę zadbają organizatorzy. Dostaniecie m.in. pakiet oraz numer startowy z wbudowanym chipem do elektronicznego pomiaru czasu, bufet podczas wyścigu, posiłek regeneracyjny już na mecie czy nawet możliwość umycie swojego roweru przez obsługę Lang Team. Do wyboru są cztery dystanse - rodzinna parada, mini, medio i dystans dla wytrwałych - grand fondo.

- Sport, podobnie jak sprawne poruszanie się w świecie finansów, wymaga dyscypliny oraz odpowiedniego przygotowania. Chcąc zachęcić Polaków do dbania o kondycję fizyczną od lat angażujemy się w organizację Skandia Maraton Lang Team. Wiemy, że w życiu równie ważna jest kondycja finansowa, dlatego na co dzień prowadzimy szereg działań edukacyjnych wspierających budowanie świadomości finansowej. Uzyskanie wysokiej sprawności w obu dziedzinach życia pozwoli z kolei na łatwiejszą realizację marzeń i celów – mówi Paweł Ziemba Prezes Zarządu T.U. Skandia Życie S.A. Podobnie jak przed rokiem będziecie mogli spotkać go wśród uczestników wyścigu.

Pociąg nie przeszkodzi

Współorganizatorem wyścigu jest Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. - Trasa będzie bardzo podobna do tej sprzed roku, ale postaramy się, żeby tym razem uczestnikom nie przeszkodził żaden pociąg w Konstancinie! - żartuje Adam Sobieraj, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. W ubiegłym roku kolarze ścigali się z pociągiem, żeby zdążyć przejechać przez przejazd kolejowy. W tym roku ZDM poprosił przewoźnika, żeby miał na względzie rowerzystów. Żaden pociąg nie stanie już na drodze. Jaka jest idea wyścigu? - Chcemy tym wyścigiem promować Warszawę, jako miasto przyjazne rowerzystom. Od dwóch lat, odkąd mamy pełnomocnika ds. ruchu rowerowego to życie miłośników dwóch kołek cały czas się poprawia. Bardzo nas cieszy, że ambasada Holandii również włączyła się w organizację wyścigu  - dodaje rzecznik ZDM.

Adam Sobieraj już myślami jest przy kolejnej, przyszłorocznej edycji. - Myślę nad zmianą trasy. Chciałbym, żebyśmy za rok pokazali inną część naszego pięknego miasta - wyjaśnia.

Pozytywne obroty

Akcja charytatywna "Pozytywne obroty" to jedna z nowości tegorocznego cyklu. Cel? Każdy z was, kto pojawi się w strefie kibica może wsiąść na stacjonarny rower i przejechać na nim kilka kilometrów dla dzieci z domów dziecka. Każdy przejechany kilometr jest warty złotówkę, która trafi na konto potrzebujących maluchów. Aby uatrakcyjnić akcję, organizujemy pojedynek miast. Najlepsze miasto, którego mieszkańcy przejadą razem najwięcej, dostanie podwójną liczbę punktów. Dla każdego uczestnika akcji przygotowaliśmy sportowy komin oraz inne niespodzianki.Tu znajdziecie więcej szczegółów na temat akcji. 

Dziennikarze na start!

Podczas Skandia Maraton Lang Team rywalizują również dziennikarze, którzy walczą o tytuł Mistrza Polski. - Gdy widzisz, jak męczą się zawodowcy, to możesz się zastanawiać, czy porywanie się na takie wyzwanie ma sens. Oczywiście, że ma! Jeśli tylko masz okazję sprawdzić się w podobnych warunkach, co najlepsi zawodnicy w danej dyscyplinie, to próbuj. Szczególnie w naszym zawodzie, bo dzięki temu łatwiej zrozumieć sportowca. Poznajesz na własnej skórze, co znaczą kolarskie określenia „odcięło prąd” i „nogi płoną”. Nie ma sensu oszukiwać – to nie jest łatwy kawałek chleba, nawet jeśli jedziesz tylko po to, by dojechać do mety i nie marzysz o miejscu w czołówce - tłumaczy Jakub Wojczyński, dziennikarz „Przeglądu Sportowego”.

W tym roku Mistrzostwa Polski Dziennikarzy odbędą  się na dystansie MINI liczącym 38km.

Zapisy już tylko w biurze zawodów!

W poniedziałek zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń internetowych. Można natomiast zarejestrować się w biurze zawodów usytuowanym w Parku Agrykola. Biuro będzie otwarte dzień przed zawodami między godz. 16  a 19 oraz w dniu zawodów od godz. 8 do 10.30.

W tym roku zwiększamy liczbę wyścigów, po Warszawie kolejno odwiedzimy Kraków (31.05), Bytów (14.06), BUKOVINA Terma Hotel Spa (28.06), Krokowa (5.07), Dąbrowa Górnicza (27.09) oraz Kwidzyn (4.10). 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Żródło: Lang Team

Artykuł dodany przez:
Zespół RuszajSie.pl
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish