Reklama

Bukowina Tatrzańska tegoroczną stolicą kolarstwa w Polsce

Już za tydzień, w niedziele 17 lipca 2016, z Resortu BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, wystartuje Królewski 6 Etap największego wydarzenia kolarskiego w Polsce - Tour de Pologne UCI World Tour. Tego samego dnia będzie można obejrzeć zmagania Tour de Pologne Amatorów, a 19 - 20 lipca pierwszą edycję Tour de Pologne Women!

Trasa tegorocznego 73. wyścigu Tour de Pologne po raz kolejny będzie biec przez Podhale, a Resort BUKOVINA ponownie zostaje partnerem tego wydarzenia. Najlepsi profesjonalni kolarze będą rywalizować o tytuł lidera królewskiego etapu już w niedziele, 17 lipca. Nastapi wtedy zapewne rozstrzygnięcie losów całego wyścigu.

Największej rywalizacji kolarskiej w Europie Środkowej towarzyszył będzie Tour de Pologne Amatorów. Amatorska wersja rowerowych zmagań, zainicjowana kilka lat temu w Bukowinie Tatrzańskiej, cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością, angażując na trasie wyścigu tysiące kolarzy amatorów i kibiców. Uczestnicy amatorskiej wersji wyścigu będą mogli poczuć się jak zawodowi kolarze, gdyż w tej samej scenerii co amatorzy, kilka godzin później jechać będzie peleton Tour de Pologne UCI World Tour.

Gdy swoją rywalizację skończą panowie, trasą Królewskiego Etapu Tour de Pologne po raz pierwszy w historii pojadą panie. 19 lipca kobiecy peleton Tour de Pologne Women rozpocznie swój pierwszy etap Zakopane - Zakopane. Jazda indywidualna na czas z Bukowiny Tatrzańskiej do BUKOVINA Resort w dniu następnym i jeszcze tego samego dnia, podczas finałowego Etapu, zawodniczki zmierzą się ze słynną pętlą i trzema górskimi premiami - w tym z kultowym podjazdem Królewskiego Etapu - Ścianą BUKOVINA. To właśnie w Bukowinie Tatrzańskiej poznamy zwyciężczynię Tour de Pologne Women.

Malownicza trasa biegnąca przez polskie góry dostarcza zarówno startującym, jak i okolicznym mieszkańcom, czy gościom Resortu BUKOVINA nie tylko emocji sportowych, ale i wielu wrażeń związanych z odkrywaniem piękna naszego Podhala”- mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Zapraszamy do osobistego śledzenia rywalizacji najlepszych na świecie mistrzyń i mistrzów dwóch kółek!

Żródło :Hotelbukovina.pl

Foto: Hotelbukovina

Artykuł dodany przez:
Zespół RuszajSie.pl
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish