Reklama

VIENNA LIFE LANG TEAM MARATONY ROWEROWE

CAŁA WARSZAWA JEDZIE ROWEREM 22 KWIETNIA

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie oraz Warszawska Masa Krytyczna łączą siły i wspólnie zaczynają sezon rowerowy w stolicy. 22 kwietnia będzie wielkim rowerowym świętem, podczas którego odbędą się dwie imprezy rowerowe, w programie między innymi: parada rodzinna i maratony rowerowe w Wilanowie, a także wielki przejazd ulicami Warszawy i piknik w Parku Fontann.

Dzień, na który czekają w stolicy wszyscy amatorzy dwóch kółek zbliża się coraz szybciej. 22 kwietnia kiedy sezon rowerowy zacznie się w Warszawie na dobre, każdy znajdzie coś dla siebie w kalendarzu imprez. Stawiając na sportową rywalizację powinien koniecznie wybrać start w wyścigu Vienna Life Team Maratony Rowerowe. Jeśli na rekreację - Europejską Rywalizację Rowerową i Rowerowy Maj, której partnerem jest Lang Team i Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Rowerem można jeździć po mieście praktycznie przez cały rok. Tych, którzy jeszcze nie przekonali się do tego środka transportu, będziemy zachęcać do przesiadki.

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe to jeden z najpopularniejszych cyklów maratonów rowerowych w naszym kraju. Tylko w ubiegłym roku na starcie wszystkich wyścigów stanęło ponad 8000 kolarzy. Wśród nich są gwiazdy światowego formatu, jak choćby dwukrotna wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska, czy tegoroczny ambasador cyklu Dariusz Batek, wicemistrz świata w kolarstwie górskim. W inauguracyjnej rywalizacji zawodnicy będą mieli do pokonania 43 kilometry (dystans MINI), 65 (MEDIO) albo 86 kilometrów (GRAND FONDO). To także najbardziej medialny cykl maratonów rowerowych. Zapowiedzi i relacje z wyścigów będzie można obejrzeć, posłuchać i przeczytać między innymi w Telewizji Polskiej, Polskim Radiu, Fakcie, Przeglądzie Sportowym i Onecie.

Zawodnicy dostaną specjalne pakiety startowe. Wszystkie sześć z każdego wyścigu złożą się na specjalny Zestaw Kolekcjonera. Wszyscy chętni będą mogli spróbować jazdy, albo rozgrzać się przed zawodami na specjalnych trenażerach i w tandemie pokazać swój refleks wykonując ćwiczenia na urządzeniach, na których zwykł ćwiczyć Kamil Stoch czy Robert Kubica. Kibice też nie będą mogli narzekać. W strefie „Ciesz się życiem” czekają na nich wyjątkowe atrakcje a dodatkowo doradcy, którzy chętnie pomogą w zarządzaniu osobistymi finansami.

Szanse na zwycięstwo i zdobycie upominków będą mieli zawodnicy w 29 kategoriach wiekowych. W puli nagród są m.in. stroje kolarskie Quest, odżywki i suplementy Vitarade, opony CST czy akcesoria z firmy Harfa-Harryson. Specjalny bonus czeka na uczestników, którzy jako pierwsi zameldują się na Premii Shimano. Do wygrania są okulary i środki do pielęgnacji roweru tej marki.

Nieodłączną częścią każdego z wyścigów jest Parada Rodzinna. To niepowtarzalna okazja do aktywnego spędzenia czasu z rodziną czy rozpoczęcia przygody z rowerem. 11-sto kilometrowa szybka i płaska trasa wokół Kępy Latoszkowej nie sprawi problemów nawet najmłodszym, którzy dopiero zaczynają jeździć. Trasa jest oznakowana i bardzo bezpieczna. Każdy z zawodników będzie miał mierzony czas jak w profesjonalnym wyścigu, a warunkiem uczestnictwa w paradzie jest posiadanie sztywnego kasku. Przejazd rozpocznie się o 11.15., ale rejestrować można się w biurze zawodów przy ulicy Kostki Potockiego już w piątek (21.04) w godzinach 16.00 – 19.00 i w sobotę (22.04) w godzinach 8.00 – 10.30. Na najmłodszych czeka na miejscu wiele innych niespodzianek i konkursów przygotowanych przez sponsora tytularnego i partnerów cyklu.

Jeśli tego dnia rowerzyści postawią przede wszystkim na rekreację, będą mogli ruszyć na trasę przejazdu rozpoczynającego kampanię Rowerowy Maj. To znakomita okazja do edukowania najmłodszych przez zabawę, dostarczanie radości i pokazywanie dobrych manier na drodze. Przez cały maj uczniowie z 83 warszawskich szkół podstawowych będą dojeżdżali do szkoły w aktywny sposób. Sam przejazd to dla niektórych okazja do pojechania po raz pierwszy głównymi ulicami stolicy na rowerze. Podczas przejazdu drogi zostaną zamknięte i będą dostępne wyłącznie dla rowerzystów. Przejazd rozpocznie się o godz. 12.00 na placu Zamkowym.

Po przejechaniu trasy, na uczestników będzie czekał piknik rowerowy przy Parku Fontann. Na miejscu wystawią się partnerzy kampanii Rowerowy Maj Warszawa i ECC (Europejska Rywalizacja Rowerowa), w której Warszawa wystartuje po raz kolejny. ECC jest największą rowerową rywalizacją, w której biorą udział mieszkańcy miast. Rywalizacja polega na pokonaniu jak największej liczby kilometrów na rowerze w granicach administracyjnych miasta. Celem rywalizacji jest promocja roweru jako zdrowego środka transportu oraz popularyzacja jazdy na rowerze. Pod uwagę będą brane przejazdy zarejestrowane w aplikacji Naviki w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu.

Podczas pikniku, w namiocie Zarządu Dróg Miejskich, pierwsze 500 osób, które zarejestrują się w aplikacji Naviki i dołączą do drużyny Warszawa, dostaną pakiety startowe, zawierające rowerowe gadżety ufundowane przez partnerów

Ubiegłorocznym zwycięzcą Rowerowego Maja okazała się klasa 4A ze Szkoły Podstawowej nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego, która w nagrodę przyjechała na tor kolarski w Pruszkowie, gdzie odbyła profesjonalny trening z Czesławem Langiem i Andrzejem Piątkiem. Najlepszą szkołą w Warszawie była Szkoła Podstawowa nr 66 m. ks. Juliana Chrościckiego (dzielnica Włochy), gdzie aktywnych było prawie 95% uczniów. Uzyskali oni frekwencję na poziomie 75%. W całej Warszawie blisko połowa wszystkich podróży do szkół odbyła się w sposób aktywny. W tym roku z pewnością uczniowie poprawią ten wynik.

W Europejskiej Rywalizacji Rowerowej 2016 Warszawa zajęła trzecie miejsce z wynikiem bliskim 400 000 km. W tym roku cel to ponad 1 000 000 km. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Warszawy. Rejestracja odbywa się indywidualnie, a każdy może również być członkiem grup w kategoriach: praca, szkoła i inne. Dla najaktywniejszych rowerzystów oraz najaktywniejszych grup przewidziane zostały atrakcyjne nagrody: stacje napraw rowerów, koszulki kolarskie, akcesoria rowerowe i pakiety gadżetów.

 

VIENNA LIFE LANG TEAM MARATONY ROWEROWE – JUŻ ZA CHWILECZKĘ, JUŻ ZA MOMENCIK…

Taki zestaw lokalizacji, emocji i kolarskiego ścigania na najwyższym poziomie jest tylko jeden. Nazywa się Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe i zaczyna się już 22 kwietnia. A skoro tak – czas na ostrzejsze treningi, bo atrakcje już czekają. Najlepszych zawodników czeka sława, nagrody i prestiż. Obok takich zawodów nie można przejść, a właściwie przejechać, obojętnie.

Sześć imprez kolarskich, podczas których zarówno zawodnicy jak i kibiców przeżyją niesamowite emocje. Wszystkie zawody ulokowane w centrach miast, więc miejscach dodających prestiżu rywalizacji i takich, które są na wyciągniecie ręki dla każdego kto dobrze się bawi patrząc na zmagania kolarzy.

Ściganie w pięknych okolicznościach przyrody w całej Polsce, od Pomorza aż po Małopolskę, to znak firmowy cyklu. Zestaw Kolekcjonera – to coś, co wyróżnia cykl Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe na tle innych. Każde miasto to inny gadżet przydatny rowerzyście. Ten szósty otrzymany w Kwidzynie złoży się na piękny komplet, który pozwoli zabłysnąć na drodze. Wszyscy chętni będą mogli spróbować jazdy, albo rozgrzać się przed zawodami na specjalnych trenażerach i w tandemie pokazać swój refleks wykonując ćwiczenia na urządzeniach, na których zwykł ćwiczyć Kamil Stoch czy Robert Kubica.

Kibice też nie będą mogli narzekać. W strefie „Ciesz się życiem” czekają na nich wyjątkowe atrakcje a dodatkowo doradcy, którzy chętnie pomogą w zarządzaniu osobistymi finansami. Najmłodsi od lat są oczkiem w oku organizatorów, dlatego na nich także czekają specjalne animacje. Mali czempioni, którzy wezmą udział w Rodzinnej Paradzie dostaną unikalne medale.

- Do pierwszej imprezy zostały już niespełna  trzy tygodnie, więc to czas na ostatnie szlify. Z roku na rok trzeba się coraz mocniej przygotowywać, bo najlepsi jadą naprawdę szybko. Jednak uspokajam – w naszych zawodach swoje miejsce znajdą także ci, którzy dopiero zaczynają, albo chcą przede wszystkim powalczyć ze swoimi słabościami. W końcu i na nich przyjdzie czas gdy zaczną walczyć o najlepsze miejsce. Najważniejsze, żeby się ruszać. Im więcej osób będzie jeździć na rowerze, tym zdrowsze będziemy mieć społeczeństwo, bardziej zrelaksowane, uśmiechnięte – zaznacza dyrektor generalny Lang Team – Czesław Lang.

- W Vienna Life stawiamy na działania, których formuła pozwala na bezpośrednie zaangażowanie społeczne. Zachęcamy Polaków żeby czerpali z życia jak najwięcej, żyli aktywnie, rozwijali swoje pasje, dbali o zdrowie.

Cykl Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe to propozycja skierowana do szerokiej grupy odbiorców – od rodzin z dziećmi przez  zaawansowanych amatorów, aż do profesjonalistów.

Gdy zaczynałem jeździć na rowerze, nie mogłem się pochwalić kondycją. Dziś Czesław Lang żartuje, że jestem jednym z jego głównych rywali na trasie. Chyba mogę powiedzieć, że jestem doskonałym przykładem tego, co w Vienna Life jest najważniejsze – aktywność i zaangażowanie – mówi Paweł Ziemba, prezes Vienna Life TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

To dla mnie najważniejsza impreza w tym roku a dodatkowo rola ambasadora jest bardzo nobilitująca. To nie tylko kwestia tego, że chciałbym wygrać wszystkie wyścigi. Będę się starał podpowiadać i radzić wszystkim, którzy poproszą. Treningi idą pełną parą, więc jestem dobrej myśli. Moja przewaga nad innymi może być taka, że znam dobrze te wyścigi i chyba niewiele mnie zaskoczy. Wygrałem już przecież raz cykl Pucharu Polski. Chcę się dobrze pokazać, bo wyścigi to także eliminacje do kadry Polski – podkreśla Dariusz Batek, ambasador cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, były wicemistrz świata w kolarstwie górskim.

Czas na przedstawienie sześciu niesamowitych miejsc, gdzie wyścig to nie tylko walka o wygraną ale także niebywała przyjemność:

WARSZAWA

Ściganie zaczniemy już 22 kwietnia w warszawskim Wilanowie. To tu pośród tętniącego życiem miasta stoi jeden z najpiękniejszych barokowych pałaców. Wilanów i pobliski Powsin to niezwykle popularne miejsca dla kolarzy z całego Mazowsza. Na rowerowej ścieżce wiodącej brzegiem Wisły każdego letniego dnia widać tłumy amatorów dwóch kółek.

Dla zawodników przygotowane zostały cztery dystanse – Parada Rodzinna 11 kilometrów, Mini 43 kilometry, Medio 65 kilometrów i Grand Fondo 86 kilometrów. Podczas tych zawodów odbędą się także Mistrzostwa Polski dziennikarzy i Mistrzostwa Polski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

KRAKÓW

Dawne Miasto Królów Polskich a dziś najbardziej rozpoznawalna marka turystyczna Polski na świecie. Wieki historii przeplatają się tu z nowoczesnością, która stawia na rozwój, kulturę i bogatą ofertę sportową. Krakowskie Błonia to miejsce szczególne dla kolarstwa. Łączą w sobie tradycję widowiskowych finiszów kolarzy szosowych, amatorskie ściganie na najwyższym poziomie i codzienną aktywność rowerową.

Dla zawodników przygotowane zostaną cztery dystanse – Parada Rodzinna 8 kilometrów, Mini 24 kilometry, Medio 64 kilometry i Grand Fondo 89 kilometrów.

GDAŃSK

Niezwykłe położenie, tysiąc lat tradycji i wydarzenia, które trafiły do szkolnych podręczników sprawiają, że Stolica Pomorza jest miastem zmieniającym bieg historii Europy. Współczesny Gdańsk to nowoczesna metropolia, prężnie rozwijające się centrum kultury, nauki, rozrywki i sportu. Ściganie w pięknym otoczeniu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego to nie tylko obcowanie z nadmorską przyrodą ale przede wszystkim solidna dawka adrenaliny.

Dla zawodników przygotowaliśmy cztery dystanse – Parada Rodzinna 8 kilometrów, Mini 33 kilometry, Medio 64 kilometry i Grand Fondo 93 kilometry. W swoich Mistrzostwach Polski powalczą już tradycyjnie energetycy.

KROKOWA

Czyste powietrze, miękki piasek i szerokie plaże przyciągają tu od dawna wczasowiczów spragnionych wody i słońca. To także niesamowite miejsce dla kolarzy. Trasa położona na malowniczych terenach wokół Góry Zamkowej pozostaje na długo w pamięci każdego, kto choć raz ją przejechał.

Dla zawodników przygotowaliśmy cztery dystanse – Parada Rodzinna 8 kilometrów, Mini 31 kilometrów, Medio 58 kilometrów i Grand Fondo 85 kilometrów.

DĄBROWA GÓRNICZA

Przemysłowe tradycje oraz zielone tereny pełne drzew i wody to kwintesencja Dąbrowy Górniczej. Ponad tysiąc hektarów parków i olbrzymich zalewów Pogoria daje unikalną szansę na aktywny wypoczynek w aglomeracji Górnego Śląska. Niewiele jest takich miejsc w Polsce, gdzie ściganie na rowerze może być aż tak przyjemne.

Dla uczestników przygotowaliśmy cztery dystanse – Parada Rodzinna 10 kilometrów, Mini 36 kilometrów, Medio 64 kilometry i Grand Fondo 85 kilometrów

KWIDZYN

Kwidzyn. Miasto znane w całej Polsce z imponującego kompleksu Katedry połączonej z Zamkiem Kapituły Pomezańskiej z 1322 roku. Liczne pagórki oraz małe jeziorka i oczka wodne są doskonałą bazą dla wypoczynku i aktywnej turystyki. Meta zalesionej trasy to także finał całego tegorocznego cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. 

Dla uczestników przygotowaliśmy cztery dystanse – Parada Rodzinna 9 kilometrów, Mini 42 kilometry, Medio 64 kilometry i Grand Fondo 87 kilometrów.

Szanse na zwycięstwo i zdobycie upominków będą mieli zawodnicy w 29 kategoriach wiekowych. W puli nagród są m.in. stroje kolarskie Quest, odżywki i suplementy Vitarade, opony CST czy akcesoria z firmy Harfa-Harryson. Specjalny bonus czeka na uczestników, którzy jako pierwsi zameldują się na Premii Shimano. Do wygrania są okulary i środki do pielęgnacji roweru tej marki.

W zeszłorocznych zmaganiach wzięło udział ponad osiem tysięcy kolarzy. Vienna Life i Lang Team już szykują się na kolejny rekord.

Na zdjęciu powyżej Dariusz Batek – ambasador tegorocznego cyklu VIENNA LIFE LANG TEAM MARATONY ROWEROWE wygrał 2 kwietnia kategorię OPEN w silnie obsadzonym maratonie w ORZESZU. 

Szczegóły na www.viennalifemaraton.plznych zmaganiach wzięło udział ponad osiem tysięcy kolarzy. Vienna Life i Lang Team już szykują się na kolejny rekord.

Szczegóły na www.viennalifemaraton.pl

Tekst i zdjęcia: Lang Team

Artykuł dodany przez:
Zespół RuszajSie.pl
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish