Reklama

Kraków Business Run uruchamia zapisy

Kraków Business Run uruchamia zapisy

18 maja punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczną się zapisy do tegorocznej edycji charytatywnego biegu sztafetowego Kraków Business Run. Impreza odbędzie się 3 września i w tym roku pobiegnie już po raz szósty.

Do startu w biegu zaproszeni są przede wszystkim pracownicy firm i organizacji z Krakowa i regionu. Aby wziąć udział w biegu, wystarczy zgłosić swoją drużynę złożoną z pięciu osób. Można to zrobić przez rejestrację w panelu dostępnym na stronie www.krakowbusinessrun.pl oraz wpłacenie opłaty startowej wynoszącej 70 zł netto od osoby, czyli 378 zł brutto za drużynę.

Liczba drużyn, które mogą wziąć udział w biegu jest ograniczona, a o starcie decyduje kolejność zgłoszeń. „W ubiegłym roku miejsca na liście startowej skończyły się już po kilkunastu minutach, dlatego warto już dziś organizować swoje drużyny i uzupełnić dane biegaczy w panelu na naszej stronie internetowej. Dzięki temu 18 maja wystarczy jedynie zgłosić zarejestrowaną drużynę do biegu i dokonać opłaty startowej” – mówi Marta Hernik, Global Project Manager z Fundacji Poland Business Run.

W Kraków Business Run liczy się udział, dobra zabawa i chęć pomocy. W biegu wezmą udział także znani dziennikarze i aktorzy teatrów - Starego, Bagatela, Variete, Słowackiego, Ludowego oraz Sztuka na Wynos. Dla wszystkich, którzy chcą lepiej przygotować się do startu, zorganizowane będą otwarte, bezpłatne treningi z profesjonalistami.

W ubiegłym roku w Kraków Business Run wzięło udział 5000 tysięcy biegaczy, dzięki którym udało się zebrać 316 598,33 złotych netto. Zebrane pieniądze pozwoliły nam pomóc między innymi Agnieszce, Rafałowi i Marii, podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz ufundować turnus rehabilitacyjny dla podopiecznych Stowarzyszenia Unicorn.

Środki zebrane z opłat startowych zostaną przekazane na rzecz osób z niepełnosprawnością narządów ruchu, a podobny bieg odbędzie się jednocześnie w siedmiu miastach Polski w ramach ogólnopolskiej imprezy charytatywnej - Poland Business Run, która wystartuje 3 września.

***

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, który pomaga osobom po amputacji. Odbywa się w siedmiu miastach Polski: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Gdańsku. Bieg ma charakter sztafety, w której bierze udział 5 osób. Organizowany jest już od 6 lat - w tym czasie udało się pomóc 138 osobom. Celem inicjatywy jest nie tylko wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo, ale także promocja aktywnego stylu życia oraz integracja społeczności lokalnej z biznesem.

Artykuł dodany przez:
Zespół RuszajSie.pl
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish