Wiosenna runda rowerowych zawodów Lang Team

Kończy się wiosenna runda rowerowych wyścigów dla kolarzy amatorów organizowanych przez Lang Team. Zakończyły się już trzy edycje Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Były to edycje: w Krakowie 12 maja, w Warszawie 19 maja i 27 maja w Gdańsku. Jeszcze 16 czerwca zawody w Trąbkach Wielkich i wakacyjna przerwa do września, kiedy to następne tego typu zawody w Katowicach i w Kwidzynie. Kto był choćby na jednych zawodach, to wie, że warto przybyć i zobaczyć rzesze kolarzy od kilku lat aż do ... ho, ho +, a najlepiej wziąć udział, wybierając dystans według swoich sił i możliwości.

Wakacje to nie przerwa w zawodach, tylko czas na na dopracowanie formy na dni: od 4 do 10 sierpnia, kiedy to pojedzie 75 Tour de Pologne, startujący w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Sam TdP skończy 90 lat, czyli równie piękny jubileusz. 75 Tour de Pologne będzie transmitowany przez TV do wielu krajów świata. Można uczestniczyć także ... duchem.

Dla kolarzy amatorów będzie słynny już Tour de Pologne Amatorów na królewskim dystansie w Bukowinie Tatrzańskiej. Ponad połowa miejsc startu jest już zajęta. Kto zainteresowany, powinien się pospieszyć. Start 9 sierpnia 2018 roku.

Dla najmłodszych zaś pięć edycji Kinder + Sport Mini Tour de Pologne, a to 4 sierpnia w Krakowie, 5 sierpnia w Katowicach, 6 sierpnia w Zabrzu, 7 sierpnia w Szczyrku, a 8 sierpnia w Bielsku -Białej.

Warto też wspomnieć o Lang Team RACE, szosowych wyścigach kolarskich dla amatorów w zawodowej oprawie. Ich głowną ideą jest popularyzacja kolarstwa. Uczestnicy zachwyceni organizacją imprezy i możliwością jazdy w prawdziwym peletonie wraz z podobnymi im fascynatami tego sportu. Były już 20 maja w Warszawie i 26 maja w Gdańsku. Będzie jeszcze jedna edycja we wrześniu, w Bytowie.

Wiosenna tegoroczna pogoda zachęca do skorzystania z roweru dla zdrowia i dla przyjemności. Widać coraz liczniejszych rowerzystów na ulicach, drogach i coraz liczniejszych ścieżkach rowerowych. Powstała mądra moda, która w sporej części jest zasługą Czesława Langa i firmy Lan Team.

Tekst: Sonia Baran

Żródło i foto: Lang Team

Artykuł dodany przez:
Zespół RuszajSie.pl
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish