Reklama

Wyścig po Zdrowie

  Organizatorzy tegorocznego, 26.Tour de Pologne, zainicjowali w pierwszy weekend kwietnia nowy projekt sportowy dostępny dla wszystkich. Jest to „Wyścig po Zdrowie”- cyklu rodzinnych pikników organizowanych przez Promokraft, Lang Team i Czesława Langa. W ramach prowadzonej akcji od wiosny do jesieni, w kilkunastu miastach Polski będzie można dowiedzieć się wiecej o zdrowym stylu życia , zdrowym jedzeniu i spróbować swoich sił na  rowerze.

    Podczas rodzinnych pikników warto odwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne,

a także mobilną przychodnię Medicaver Polska, Partnera Medycznego imrezy, która rusza w dalszą podróż po Polsce z „Wyścigiem po Zdrowie”. Warto wzbogacić się o wiedzę o tym , jak ważna jest profilaktyka zdrowotna Będzie można sprawdzić swą formę w mikro Tour de Pologne Amatorów, czyli wyścigu na trenażerach z interaktywną mapą Tour de Pologne Amatorów. Przewidziano nagrody i możliwość pobicia czasu Czesława Langa w Strefie Wyzwań w Grand Prix Wyścigu po Zdrowie.

- Zachęcamy do ruchu, edukujemy żywieniowo i proponujemy rodzinną rozrywkę. Cykl imprez odwiedzi w tym roku kilkanaście polskich miast, między innymi Warszawę, Kraków, Katowice, Gdańsk, Zabrze, Stadion Śląski w Chorzowie i Białystok. W każdym z nich goście mogą liczyć na moc wyjątkowych atrakcji – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

- Zainspirowały nas badania „Lepsi My” agencji 4P. Wynika z nich, że Polacy są przemęczeni, podenerwowani, szukają balansu między pracą, a korzystaniem z życia. Szukają odpowiedzi na pytanie jak być zdrowym, aktywnym i cieszyć się życiem. Organizowany na bazie Tour de Pologne "Wyścig po Zdrowie" tych odpowiedzi udziela – mówi Adam Siluta, Prezes Zarządu Lang Team.

- Misją Medicover Polska, jak i naszej Fundacji jest hasło „Wszystko dla Twojego zdrowia” Dlatego włączenie się do projektu „Wyścig po zdrowie” było naturalnym krokiem z naszej strony. Chcemy edukować społeczeństwo na temat właściwej profilaktyki. Podczas organizowanych eventów każdy chętny będzie mógł sprawdzić stan swojego zdrowia i przejść badania, takie jak pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru czy cholesterolu. Nie zabraknie też porad dietetyków i konsultacji żywieniowych. Dodatkowo w strefie dla dzieci znajdą się badania wydolnościowe, a w strefie RehaSport Clinic konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji – komentuje Marcin Radziwiłł, Prezes Zarządu Fundacji Medicover.

   Ważnym elementem nowej akcji jest aspekt żywieniowy. W specjalnym Showroomie Carrefour odwiedzający poznają zasady zdrowego żywienia, walory produktów ekologicznych i produktów VEGE. Znajda dużo wiedzy o zdrowszej i jakościowo lepszej żywności.

     Tour de Pologne – największy wyścig kolarski w tej części Europy - od lat wzbogaca się o coraz ciekawsze imprezy towarzyszące promujące sport i aktywność – zawody dla dzieci, wyścigi amatorów, maratony MTB, rywalizacja młodzieży i imprezy szosowe. Wyścig po Zdrowie to nowy projekt firmy Promokraft i Lang Team, czyli organizatora Tour de Pologne – największego wyścigu kolarskiego w tej części Europy. Sport przez duże S, ale też idea przez wielkie I.

Żródło: Biuro Prasowe Lang Team

Opracowała: Sonia Baran 

Artykuł dodany przez:
Zespół RuszajSie.pl
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish