76. Tour de Pologne się zaczyna

   76. edycja Tour de Pologne "Wyścig Pokoleń" odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia 2019 roku. Kolarze wystartują z Krakowa i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zakończą rywalizację w Bukowinie Tatrzańskiej. 

  Trzeciego sierpnia, w sobotę, rusza z Krakowa I etap 76.Tour de Pologne. Gościnni i mądrzy gospodarze naszego królewskiego miasta fundują swym mieszkańcom jedenasty rok z rzędu światowej klasy imprezę sportową. Organizowane przy okazji wyścigi dla dzieci i młodzieży motywują młodych do uprawiania sportów rowerowych, a co najważniejsze, do wybierania – tak wszystkim potrzebnego - aktywnego ruchowo stylu życia. Ponadto poszerzana jest ciągle w Krakowie sieć ścieżek rowerowych, rozbudowują się siedziby klubów rowerowych, jest otwarte miasteczko rowerowe.

  Start honorowy etapu nastąpi z Rynku o godz. 15;10, zaś start ostry z oddalonej o 9 km ulicy Myślenickiej. Malownicza trasa I etapu wiedzie przez Swiątniki, Myślenice, do klimatycznego miasteczka Lanckorona, dalej do Kalwarii, Wadowic, Witanowic, Czernichowa, Kaszowa, Cholerzyna i z powrotem do Krakowa, by zakończyć ściganie na mecie usytułowanej na Błoniach, gdzie pierwsi zawodnicy oczekiwani będą około godz. 18:00. Zanim dojadą do mety muszą pokonać trzy rundy po 4 kilometry każda z przejazdem przez ul.Królowej Jadwigi. W międzyczasie na krakowskich Błoniach rozgrywany będzie z udziałem młodzieży Mini Tour de Pologne, od godz. 14:45 do 17:00. Utrudnienia na trasie przejazdu kolarzy będą, ale organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by były jak najmniejsze.

Dla tych co nie moga ogladać rywalizacji na żywo przygotowanych jest wiele transmisji telewizyjnych, zaczynając od godz.14:45 do 19:27 , kiedy w TVP 1 będzie Kronika Tour de Pologne.

 

Tekst: Sonia Baran

Źródło: Lang Team

Artykuł dodany przez:
Zespół RuszajSie.pl
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish