Tour de Pologne Amatorów 2020

     Zdjęcie przedstawia uczestnika Tour de Pologne Amatorów, wyścigu który odbył się  w Bukowinie Tatrzańskiej w sierpniu 2019 roku. Wystartowało wtedy 2 500 miłośników kolarstwa. Jak piękna była pogoda, ile radości dawała  zażarta walka na trudnej górskiej trasie  najlepiej oddaje ta fotografia. Tegoroczny wyścig amatorów kolarstwa już trwa, w innym wymiarze trwa, w wirtualnym. Jest nadzieja na rywalizację w czasie rzeczywistym i na rzeczywistej trasie wyścigu w sierpniu b.r. o ile sytuacja na to pozwoli.Na razie na "trasach" wirtualnych mogą się zmierzyć wszyscy chętni na legendarnych górskich czy miejskich etapach w Alpach czy w Londynie.

     A tak jest obecnie: "Wirtualny ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów na półmetku. Niemal 900 kolarzy wystartowało w drugim etapie wirtualnego wyścigu ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. Tym razem kolarze mieli do pokonania wymagającą trasę w Innsbrucku. Po raz drugi najszybszy okazał się uczestnik o pseudonimie „Stu Król WPWiK”. W kategorii VIP najlepiej spisał się Robert Kubica. Zawody transmitowane były w Eurosporcie 1.Na starcie drugiego etapu pojawili się zarówno kolarze amatorzy, jak i zawodowcy. Nie zabrakło również gwiazd sportu z różnych dyscyplin reprezentujących barwy grupy sportowej ORLEN. Wszyscy mieli do pokonania 37 kilometrów trasy mistrzostw świata z 2018 roku w Innsbrucku, a wyścig kończył finałowy podjazd pod wzniesienie Igls.  

     Mimo trudnej końcówki o zwycięstwie decydował sprinterski finisz. Po raz drugi z wygranej cieszył się zawodnik „Stu”, który na ostatnich metrach wyprzedził Krzysztofa Syposza i Szymona Rekitę. W czołowej dziesiątce znalazło się więcej kolarzy zawodowych, między innymi Paweł Bernas, Adam Stachowiak, czy Wojciech Pszczolarski. Na 19 miejscu zawody ukończył Przemysław Niemiec.  Imponująco wyglądała lista VIP-ów startujących w drugim etapie. Najszybszy w tej klasyfikacji okazał się Robert Kubica, drugi był Krzysztof Maksel, a trzeci Bartosz Zmarzlik. W dziesiątce byli także Anita Włodarczyk, Kuba Przygoński i Dariusz Baranowski. 

- Taka rywalizacja daje amatorom ogromną satysfakcję. Można się także porównać na tle kolarzy zawodowych. Pamiętam doskonale czasy, kiedy na rowerach wyścigowych jeździli tylko kolarze. Teraz mnóstwo ludzi jeździ na rowerach, trenuje, ściga się. A w sytuacji, w której rzeczywiste wyścigi są zawieszone, przesiadają się oni na trenażery i walczą oraz bawią się w ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

     Przed nami jeszcze dwa etapy ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów – 23 maja na trasie Yorkshire i 30 maja na trasie w Londynie. Oba etapy będą transmitowane w Eurosporcie 1. Aby wziąć udział w wyścigu, należy mieć trenażer smart wyposażony w funkcję współpracy z aplikacją Zwift. Więcej szczegółów dotyczących warunków technicznych oraz możliwości wzięcia udziału w wyścigach znajduje się na stronie www.tourdepologneamatorow.pl."

 Źródło informacji: Lang Team

 Tekst i zdjęcie: Sonia Baran

Artykuł dodany przez:
Zespół RuszajSie.pl
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish