Arłamów. Tour de Pologne Amatorów 22

 

W prawdziwie sportowej atmosferze odbył sie kolejny wyścig Orlen Tour de Pologne Orlen Tour de Pologne Amatorów. Kolarze startowali z hotelu Arłamów, gdzie również była zlokalizowanna meta. Do pokonania mieli 75 kilometrów trudnej i wymagającej technicznie trasy z licznymi podjazdami. Pomimo deszczowej aury uczestnicy zaciekle walczyli o zwycięstwo w jednym z najbardziej obleganych wyścigów  dla amatorów w Polsce. Wyścig to jednocześnie Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, legendy polskiego kolarstwa. Do rywalizacji zapisało się 1950 uczestników.

- Super trasa, selektywna, dobrze zabezpieczona. Było super! - mówił po dekoracji Adam Wójcik z 7R ROWMIX TEAM p/b 72D, zwycięzca kategorii OPEN wśród mężczyzn. Najlepszy amator pokonał trasę w 2 godziny, 4 minuty i 38 sekund.

Wśród kobiet triumfowałą Sonia Cieciel. Uzyskała świetny czas 2 godziny, 20 minut i 10 sekund. Zwyciężcy w ramach nagrody wygrali m.in. pobyt w górskim resorcie Madonna di Campiglio, wraz z karnetem narciarskim w Dolomitach. -Trasa bardzo ciekawa. Super podjazdy, szybkie zjazdy. Udało się wygrać! naprawdę super wyścig.- cieszyła się po zwycięstwie najlepsza kobieta w kategorii OPEN.

Kategoria kobiet OPEN: 1. Sonia Cięciel, 2. Monika Piątkowska, 3. Angelika Tlołka.

Kategoria mężczyzn OPEN: 1. Adam Wójcik, 2. patryk Marcinkowski, 3. Adam Adamkiewicz.

W tym roku zorganizowano także Premię Specjalna Hotelu Arłamów. Na kilometrowym podjeździe pod Kalwarię Pacławską  najszybsza okazała się Monika Piątkowska, a wśród panów- Adam Wójcik. w nagrodę otrzymali tygodniowy pobyt w Hotelu Arłamów. 

Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym Tour de Pologne Amatorów serdecznie gratulujemy!

Warto wspomnieć, że trasa tegorocznego TdP Amatorów przebiegałą w pobliżu granicy polsko- ukraińskiej.

Żródło informacji: Lang Team

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł dodany przez:
Zespół RuszajSie.pl
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish