ORLEN Lang Team Race w Bytowie przeszedł do wspomnień.

- Zawsze się cieszę, kiedy wracam w rodzinne strony. A kiedy jeszcze odbywa się tutaj taka impreza i mogę spotkać ludzi, którzy kochają kolarstwo, radość jest podwójna – mówił Czesław Lang zapowiadając stworzoną przez siebie imprezę kolarską, tym razem trzecią edycję tego wyścigu. Wcześniej miłośnicy kolarstwa i aktywnego trybu życia spotkali się w Arłamowie, gdzie odbył się ORLEN Tour de Pologne Amatorów, który był równocześnie memoriałem Ryszarda Szurkowskiego, a przed tygodniem kolarze-amatorzy spotkali się w Augustowie.

Swój udział w Bytowie zapowiedziały takie gwiazdy polskiego kolarstwa jak Kamil Małecki, Przemysław Niemiec, Sławomir Chrzanowski czy Lechosław Michalak. Kamil Małecki - zawodnik World Tourowej drużyny Lotto Soudal – zrobił miłą niespodziankę amatorom, biorąc udział w tym wyścigu. Przemysław Niemiec przez większość kariery ścigał się we Włoszech, a w 2014 roku wygrał w Hiszpanii jeden z górskich etapów. Teraz, od kilku lat, pracuje przy Tour de Pologne, ale o rowerze nie zapomina i aktywnie jeździ. Na starcie będzie też Sławomir Chrzanowski, olimpijczyk z Atlanty, który wśród wielu sukcesów, ma na koncie dwa wygrane etapy w Tour de Pologne oraz Lechosław Michalak,  zwycięzca Tour de Pologne z 1977 roku i 16 - krotny medalista mistrzostw Polski.

 

Udział w wyścigu wziął także  dyrektor ds. bezpieczeństwa i trasy - dawniej uczestnik wielu zawodowych wyścigów - który o rowerze nie zapomina I aktywnie jeździ, Przemysław Niemiec. – Trasa bardzo wietrzna, ale ciekawa. Trochę nam dolało na pierwszym okrążeniu, ale na drugim było już dobrze. Konkurencja jak zwykle na wysokim poziomie i dziś udało się zdobyć drugie miejsce. – podsumował.

Finał cyklu ORLEN Lang Team Race w Bytowie to już tradycja. Piękne Kaszuby, to miejsce idealne do uprawiania kolarstwa. Jest się tutaj gdzie zmęczyć. Tegoroczna trasa to ponad 600 metrów przewyższenia. Organizujemy ten wyścig przede wszystkim dla amatorów, którzy chcą poczuć się jak zawodowcy i przejechać w wyścigu z profesjonalną oprawą jak w Tour de Pologne. – mówi Czesław Lang. Do dwóch dystansów: Maxi oraz Mini, zapisało się ponad ćwierć tysiąca osób.

W sportowej atmosferze I w duchu fair – play odbył się wyścig ORLEN Lang Team Race w Bytowie. Kolarze amatorzy walecznie rywalizowali ze soba w rodzinnych stronach wicemistrza olimpijskiego Czesława Langa I wrócili do domów z satysfakcją I cennymi nagrodami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy nie tylko wygrali, ale także wzięli udział w wyścigu

 

Artykuł dodany przez:
Zespół RuszajSie.pl
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish