Zielony sok mistrza Langa

Zanim podam przepis na zielony sok - ulubiony sok mistrza Czesława Langa - kilka, no kilkanaście słów o tytułowym smakoszu tegoż. Nie trzeba wiele informacji, bo nawet dziecko w Polsce wie, kim jest Czesław Lang. Wicemistrz olimpijski, wielokrotny mistrz Polski - oczywiście w kolarstwie. Nadal czynny sportowiec. Ten, co na organizacyjne światowe wyżyny wyniósł Tour de Pologne. Obecnie Tour de Pologne UCI World Tour. Organizator Tour de Pologne Amatorów (że o innych imprezach kolarskich nie wspomnę), a od bieżącego roku również organizator i inicjator Tour de Pologne Kobiet.

Każdy chciałby być w takiej formie  jak mistrz Czesław Lang. Ciągle czynny sportowo i wciąż w doskonałej kondycji.

A więc, kto chce mieć formę jak sam Czesław Lang, to do roboty. Niech robi i pije zielony sok, a w międzyczasie może też ... troche potrenować jazdę na rowerze, szczególnie wtedy gdy sezon rowerowy w pełni.

Oto przepis na:

Zielony sok mistrza Langa

Składniki: pęczek zielonej pietruszki, seler naciowy, zielony ogórek, jabłko, kilka owoców kiwi, zielona papryka, banan. 

Wybierać owoce i warzywa zdrowe, nie uszkodzone. Wszystkie składniki dokładnie umyć. Owoce kiwi i banana obrać ze skórki, pozostałe składniki pokroić i w wyciskarce lub sokowirówce zrobić ze wszystkich,  wymienionych wyżej warzyw i owoców, sok. Smacznego.

Przechowywany w najzimniejszym miejscu lodówki ( ok.+4*C) zachowuje swieżość przez 2-3 dni.

Warto popracować nad mistrzowską kondycją.

 
Bloguje Sonia Baran
Sonia Baran
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish