Galerie

Zdjęcie
Data założenia: 12 maj 2020, 12:46:54
Opis galerii: W moim ogrodzie zaczynają kwitnąć irysy. Jest już sto sześćdziesiąt siedem kwitnących lub gotowych do zakwitnięcia pędów kwiatowych. Z wielką przyjemnością co roku podglądamy jak "rodzą" się te nasze kwiaty, najpierw przez liście prześwituje ukryty jeszcze pączek, później górna część pędu kwiatowego wyłania się spośród szablastych liści aż w końcu pojawia się pachnący kwiat w kolorze żółtym, białym lub fioletowym. Na każdym pędzie kwiatowym jest wiele pączków, które po kolei zakwitają, więc święto kwitnących irysów trwa prawie miesiąc.
Zdjęcie
Data założenia: 27 kwieceń 2020, 14:41:17
Opis galerii: Po zimowej kwarantannie świeże pędy drzew i wiosenne kwiaty ujrzały słońce
Zdjęcie
Data założenia: 30 marzec 2020, 14:34:10
Opis galerii: W czasie spaceru po lesie lub po łąkach wystarczy uważnie rozejrzeć się wokół by znaleźć coś zastanawiającego. Kto potrafi odczytać skalne pismo? Być może to sygnał z Kosmosu, że wiosnę czas zacząć.
Zdjęcie
Data założenia: 18 luty 2020, 15:43:29
Opis galerii: Kalendarz mówi o zimie, a ona gotowa do opłynięcia, odmaszerowania i odjazdu. Rozwinęły się lodowe żagle, strzyże uszami zimowy konik, jest nerwowy, bo słońce zza szczytu próbuje zepsuć śnieżną drogę. Tylko w wyższych partiach Beskidów srebrzą się trawy i biała mgła otula góry. jeszcze spokój. Znaki odejścia utrwalił pan Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 22 styczeń 2020, 15:47:42
Opis galerii: Tegoroczna zima wcale nie jest zła. Jest roztargniona, spóźnialska i wciąż jakby nieobecna. Jej ślady można znaleźć w Beskidach. Błyszczy wśród kamieni jej zgubiony grzebień, lodowy naszyjnik rozdarł się na kolczastej gałązce i rozsypał wokół. Motywy roślinne zdobią posrebrzony dywan gotowy przyjąć smukłe stopy chłodnej pani. A pani Jesień też nie lepsza. Zapomniany pod drzewem leży jej zielony z mchu tkany miękki płaszcz. Może zamierza wrócić na chwilę? W przyrodzie, tak jak w pogodzie takie pomieszanie, że nawet kamień zapomniał kim jest i zaczął rosnąć! Slady zimy odnalazł i sfotografował Jerzy Duraj.

Znaleziono 293 wyniki na 59 stronach
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish