Karta Użytkownika: Sonia Baran

Miejscowość: Kęty, małopolskie
Wiek: 49 lat
Ulubione: Brydż,
Narciarstwo zjazdowe,
Siatkówka,
Turystyka górska,
Turystyka piesza,
Żeglarstwo,
Tagi: góry ,Beskidy

Kilka słów o mnie

Ruch daje mi zdrowie.

Galerie użytkownika

Zdjęcie
Data założenia: 20 maj 2019, 16:30:29
Opis galerii: W sobotę 11 maja otwarło się okienko pogodowe nad Krakowem, który już po raz dziewiąty gościł Maratony Rowerowe Lang Team. Słoneczko, radość i satysfakcja z uczestnictwa! Maluchy z Parady Rodzinnej obdarowano profesjonalnymi koszulkami kolarskimi. W oczekiwaniu na uczestników wyścigów: Mini, Medio i Grand Fondo na Błoniach trwa beztroska zabawa. Można się zakochać i to nie tylko w sportach rowerowych.
Zdjęcie
Data założenia: 20 maj 2019, 16:04:10
Opis galerii: Wiosenne maleńkie cuda wokół nas. Fotografuje Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 08 marzec 2019, 15:57:52
Opis galerii: Pijalnia nektarów "Pod Krokusem" już otwarta. Zapraszamy pszczoły, trzmiele i resztę fruwających i bzyczących klientów.Foto: Jerzy Duraj vel Wolny Orzeł Gór.
Zdjęcie
Data założenia: 28 luty 2019, 14:11:07
Opis galerii: Pomieszało się matce naturze. Na zboczach szusują narciarze, a na łąkach już wiosenne kwiaty. Ot, uroda świata. Fotografuje: Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 22 luty 2019, 12:09:39
Opis galerii: W gorącej Hiszpanii też pada śnieg i to w sporych ilościach, szczególnie w Pirenejach. Samolotem do francuskiej Tuluzy, a później autokarem do nieodległej hiszpańskiej miejscowości Baqueira-beret i można szaleć.. oczywiście z rozsądkiem i w dobrym, fachowym towarzystwie. Wyjazd w lutym na freeride okazał się świetnym pomysłem. Zdjęcia i dobre towarzystwo to: m.kacperek@freerajdy.pl
Zdjęcie
Data założenia: 04 luty 2019, 09:53:17
Opis galerii: W takiej scenerii biega się z zachwytem. Trasa biegowa na Magórce. Ruszajsie.pl dziękuje za zdjęcia Jerzemu Durajowi.
Zdjęcie
Data założenia: 19 listopad 2018, 15:08:51
Opis galerii: Mozaiki naskalne z Beskidów fotografuje Jerzy Duraj. Zanim spadnie śnieg i przykryje te skalne cuda warto spojrzeć co nam rzeźbi w kamieniu przyroda. A może to znaki z kosmosu?
Zdjęcie
Data założenia: 09 listopad 2018, 15:50:40
Opis galerii: Krajobrazy, roślinność i świat ożywiony wokół nas są najtrwalszą częścią naszego kraju. Człowiek wycina drzewa, niszczy zieloność, śmieci, betonuje, asfaltuje co się da, a przyroda jakoś trwa. O każdej porze roku piękno gór i dzikiego świata przyrody jest dla wielu rodaków fundamentem patriotyzmu. Oto jesienny mglisty poranek w obiektywie Jerzego Duraja. Podziwiajmy
Zdjęcie
Data założenia: 23 październik 2018, 14:03:57
Opis galerii: W pogodnej,jesiennej scenerii łąk i lasów Kęt- Podlesia w sobotę 20 października odbyła się tradycyjna gonitwa konna na zakończenie sezonu jeździeckiego - Hubertusem zwana. Główny punkt programu to pogoń za lisem. A ponadto degustacja bigosu i innych przysmaków. Miejsce - Ranczo Leśna. Udział wzięło z pół setki koni z Leśnej i okolic. Na siodłach w barwnych strojach amazonki i jeźdźcy. Na widowni licznie zebrane rodziny z dziećmi i widzowie. Aby nie męczyć przyrody, czyli lisa, rolę "rudego" wziął na siebie jeździec z przypiętym do ramienia lisim ogonem. Sygnał grany na trąbce oznaczał początek imprezy. Potem bębny, wystrzał i ruszyli konno w pogoń za niby lisem w las. w międzyczasie prezentowały się eleganckie konne dorożki. Po powrocie powtórzenie gonitwy za lisem już na oczach widzów, na szerokiej łące. Niestety mimo suchego podłoża i dobrej widoczności zderzyły się dwa konie, spadli jeźdźcy, przewrócił się koń. Koniec uroczystości. A las obok spokojnie złocił się i czerwienił, jak to jesienią.
Zdjęcie
Data założenia: 13 październik 2018, 10:16:33
Opis galerii: Okruchy jesiennej już przyrody z okolic jeziora Goczałkowickiego. Foto: Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 03 październik 2018, 13:06:23
Opis galerii: Lato się skończyło. Warto powspominać chwile, gdy ponad dwa tysiące amatorek i amatorów jazdy na rowerze ścigało się latem na trasie TdP Amatorów w Bukowinie i okolicach. Humory dopisywały. Nawet na trudnym podjeździe do mety uśmiech gościł na zawodniczych licach. Słońce, barwne stroje zarówno pan jak i panów. Niektóre dziewczyny dodatkowo "przystrojone" w bujne warkocze. Rozpiętość wieku uczestników to prawie 50 lat. Rodzinnie, z grupą przyjaciół lub solo. Oby za rok była taka pogoda i takaż pogoda duch.
Zdjęcie
Data założenia: 01 październik 2018, 15:54:25
Opis galerii: Salatin i okolice Kto kocha góry, to latem potrafi przejść najwięcej ciekawych szlaków i zdobyć nowe szczyty. Pan Jerzy Duraj żegnał tegoroczne, gorące lato w słowackich Tatrach Zachodnich. Oto jego fotografie.
Zdjęcie
Data założenia: 13 sierpień 2018, 14:14:46
Opis galerii: Na wyścig przybywają rodziny uczestników, grupy znajomych, turyści oraz całe rowerowe "plemiona" wystrojone w barwne grupowe stroje. Przy głośnym aplauzie kibiców uczestnikom przybywa sił i docierają do upragnionej w tym upale mety.
Zdjęcie
Data założenia: 12 sierpień 2018, 10:51:25
Opis galerii: Tour de Pologne Amatorów to prawdziwe święto rowerzystów. Mimo, że medialnie wyścig amatorów przegrywa z zawodowcami, to przypadkowy widz ma na co popatrzeć. Liczba uczestników to ponad 2300 osób. Nie migną przed oczami w 5 minut. Kolarskie stroje na amatorach rowerowego pozytywnego szaleństwa mienią się od kolorów, bawią zabawnymi hasłami, czasem reklamują firmę sponsora a w sporej części głoszą jakąś ideę czy mądrość życiową. Atmosfera przed startem, barwy strojów, udzielający się entuzjazm rodzinnych klubów kibica udziela się przypadkowym turystom. Jest fiesta co się zowie.
Zdjęcie
Data założenia: 07 sierpień 2018, 14:54:43
Opis galerii: Czekamy, czekamy i czekamy. Najpierw samochody wyścigu, policja i ... trójka kolarzy. Prowadził zawodnik z grupy Cofidis, za nim biało-czerwony, a zamykał trójkę chłopak z CCC Polkowice. Następnie długo, długo nic, i to "NIC" wynosiło kilka dobrych minut, dopiero pojawił się dość rozciągnięty peleton. Ciekawe co prowadząca trójka zrobi z tymi minutami przewagi. Przed nimi Salmopol, czyli spore wzniesienia.
Zdjęcie
Data założenia: 27 lipiec 2018, 16:20:53
Opis galerii: Grupka znajomych postanowiła wybrać się rowerami do Szczecina. Jak zdecydowali tak zrobili. Wojtek wyjechał na rowerze z Kęt do Katowic, następnie pociągiem do Opola, gdzie dołączyła pozostała czwórka towarzyszy rowerowej podróży, czyli Robert, Dominik, Mikołaj i kolejny Wojtek. Dalej pojechali już razem na rowerach. Wybierali drogi lokalne i dróżki. Ich trasa prowadziła przez pola, puszcze, parki i lasy. I tak przez Namysłów (nocleg), Szamotuły (nocleg), Puszczykowo - skąd pochodził jeden z przyjaciół - do Dziwnowa (pierwsze spotkanie z morzem i nocleg), aż dotarli do celu podróży, czyli do Szczecina. Pospacerowali po Wałach Chrobrego, oglądnęli Akademię Morską (dawniej Szkoła Morska - ważne rodzinne miejsce dwójki z nich), popatrzyli na port szczeciński i ruszyli w powrotną drogę już pociągiem. Najdłuższą trasę rowerem, czyli 1000 km, pokonał z Kęt Wojtek.Wyruszył w środę w południe a wrócił o godz 6:00 w niedzielę pokonując dziennie po średnio 250 kilometrów. Cała piątka cała i zdrowa choć lekko obolała, wróciła do domów. Może spróbują swych sił w Tour de Pologne Amatorów ósmego sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej?
Zdjęcie
Data założenia: 12 czerwiec 2018, 16:39:26
Opis galerii: Bieg uliczny Kęcka Piątka ( dystans 5 kilometrów) zaczyna obrastać w piórka. Już po raz trzeci ulicami Kęt pobiegli amatorzy i amatorki biegania trasą, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Pogoda aż za piękna - temperatura w okolicach 30 stopni Celsjusza - utrudniała biegnącym oddychanie. A jednak wszyscy co wystartowali ukończyli Bieg. Uczestnicy z różnych stron Polski. Bardzo licznie byli reprezentowani miejscowi fascynaci biegania z grupy "Kęckie Harpagany". Na razie zwycięstwo w rodzinnym mieście wymyka się im z ... spod nóg, ale za rok kto to wie? Pierwszy na mecie z wynikiem 00:16: 38 pojawił się Maciej Lubieniecki z Krakowa. Z pań najlepsza była również krakowianka Magdalena Nabielec z wynikiem tylko o 2 minuty gorszym od panów. Biegano z satysfakcją, z rozwianym włosem, z pomocą (dopingową) rodziny), z dzieckiem w wózku, z koleżankami, przyjaciółmi a nawet z psem. Warto było przyglądać się nie tylko smukłym, opalonym i harmonijnie zbudowanym uczestnikom. Napisy na koszulkach to także hasła warte przemyślenia. Oto najlepsza - pani Magdalena z Krakowa - miała napis: ITMBW, I Ty Możesz Być Wielki!
Zdjęcie
Data założenia: 25 maj 2018, 14:06:01
Opis galerii: - Spotkamy się we wrześniu na Pikniku w Katowicach? - Ciebie Bielutka wywącham wszędzie Hau! Były psie spotkania, psie plotki i psie piękności. Było również psie Agility. Sympatyczne berneńczyki (berneński pies pasterski)"zwąchały się" na Facebooku i spotkanie w nader licznej gromadzie się odbyło. Ponadto słońce, luz, wyścigi rowerowe i wiele innych atrakcji. A wszystko to na Pikniku +4 Łapy w trakcie Maratonów Rowerowych Vienna Life Lang Team dwunastego maja na Krakowskich Błoniach. Pełna symbioza ludzi, psiej gromady i zieloności Krakowskich Błoni. Ponadto słońce, luz, wyścigi rowerowe i wiele innych atrakcji.
Zdjęcie
Data założenia: 16 maj 2018, 17:38:31
Opis galerii: Krakowskie Błonia w sobotni pogodny dzień -12 maj- były miejscem rywalizacji, zabawy i wypoczynku. Było cudnie. Maratony Rowerowe Vienna Life Lang Team to doskonały sposób na rywalizację z mocnymi - dystansy: Mini, Medio i Grand Fondo, ale i na rodzinną przejażdżkę i zabawę w Paradzie Rodzinnej. Bywały też awarie sprzętu i koleżeńska pomoc innych zawodników. Wzorcowa postawa fair play. Wszystko skończyło się dobrze, kolarz nr 1506 (ten z awarią), dojechali także niosący pomoc zawodnicy o numerach startowych: 1837 i 1507. Super goście! "A ja bardzo się cieszę widząc tysiące amatorów kolarskiej przygody w Krakowie, którzy przychodzą na maratony, startują, walczą, kibicują, tworzą atmosferę i pokazują sobie oraz wszystkim, że kolarstwo jest piękne” – mówi dyrektor Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych Czesław Lang.
Zdjęcie
Data założenia: 14 styczeń 2018, 20:09:53
Opis galerii: Na szczytach Beskidu Małego mróz wybielił wierzchołki drzew. Pod stopami zeschłe trawy a nad głową roziskrzone w słońcu gałęzie i igliwie. Grudniowe wichury poczyniły spustoszenie. Wokół widać wiatrołomy i wyrwane z korzeniami drzewa.
Zdjęcie
Data założenia: 11 styczeń 2018, 11:59:56
Opis galerii: BUKOVINA WORLD SNOW POLO MASTERS 2018, które odbędą się w styczniu w Bukowinie Tatrzańskiej. Zdjęcia Resort Bukovina
Zdjęcie
Data założenia: 14 grudzień 2017, 15:35:28
Opis galerii: Góry są fascynujące o każdej porze roku. Szczególnie jesienią, gdy kolory skał mieszają się z barwnymi mchami i porostami. Można też podglądać życie dzikich mieszkańców skalnej krainy. Fotografuje Aga Baran
Zdjęcie
Data założenia: 13 listopad 2017, 16:03:46
Opis galerii: W listopadowe, chłodne, sobotnie przedpołudnie (11.listopada) kolorowy tłum biegaczek i biegaczy ruszył z Przełęczy Kocierskiej na Jawornicę i Potrójną, by po 15 kilometrach dobiec na metę usytuowaną też na Kocierzu. 15 kilometrów przez górskie wertepy kryjące pod grubą warstwą bukowych liści gałęzie, kamienie i inne przeszkody. Strome podbiegi i fragmenty trasy na łeb na szyję prowadzące w dół. Ten bieg po Beskidzie Małym, który powoli staje się kultowy, zgromadził doborową stawkę. Biegacz w czerwonym to Tomasz Gawroński z Jędrzejowa - drugi na mecie. A wszystko w jesiennych beskidzkich pejzażach.
Zdjęcie
Data założenia: 22 październik 2017, 16:44:27
Opis galerii: Jeszcze chwila, jeszcze jest czas na jesienne wędrówki, póki deszcze nie zniszczą ulotnej urody jesiennych beskidzkich lasów. Jesienią miliony Japończyków chętnie ruszają w podróż nawet na drugi kraniec swego kraju, by cieszyć oczy pięknymi widokami. Biura podróży, światowe media zachęcają do odwiedzin kraju czerwonych klonowych liści. A nasze bukowe lasy i lasy mieszane jesienią czyż nie warte są podziwu?
Zdjęcie
Data założenia: 16 październik 2017, 16:05:15
Opis galerii: 15. październik okazał się świetnym terminem do biegania, a jeszcze lepszym do oglądania imprezy. A więc w najpiękniejszą - jak na razie - niedzielę jesieni wystartowali z Tauron Areny w Krakowie uczestnicy półmaratonu. Do pokonania ponad 21 km, w sporej części po bulwarach Wisły. Pierwsza szóstka biegaczy, która pojawiła się na dziesiątym kilometrze trasy, to dwóch Kenijczyków, jeden Etiopczyk, Tomasz Grycko z Władysławowa (Polska!) i dwóch mieszkańców Ukrainy. Potem długo... nic i pozostałe dziewięć tysięcy uczestników królewskiego biegu. Ta sama szóstka pojawiła się zresztą pierwsza na mecie. Fakt, że bieg był królewski potwierdzała spora ilość koronowanych głów. Z ich Królewskimi Mościami rywalizowali na trasie głosiciele przeróżnych pożytecznych, szczytnych, czy czasem zabawnych idei (hasła na koszulkach). Pojawiły się też filozoficzne pytania: "Biegnę, ale dokąd?"
Zdjęcie
Data założenia: 22 wrzesień 2017, 12:09:59
Opis galerii: W niedzielę 3. września w krakowskim biegu wzięło udział 5300 biegaczy z 693 firm. Dzięki aktywności uczestników i organizatorów biegu zgromadzono rekordową kwotę ponad 400 000 zł, która zostanie przekazana potrzebującym. Wszyscy uczestnicy tej charytatywnej sztafety biegowej mogą poczuć ogromną satysfakcję. Szósta edycja biegu wystartowała w ośmiu miastach w Polsce i w całym kraju łącznie udało się zebrać ponad 1630179,80 zł – kwota ta zostanie przeznaczona głównie na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. Na zdjęciach: najpierw rozgrzewka, a dalej niektórzy z tych, co biegli w Krakowie. I na koniec, na pamiątkę ... selfie ze smokiem Zdjęcia: Sonia Baran
Zdjęcie
Data założenia: 07 wrzesień 2017, 11:53:24
Opis galerii: Dożynki to święto zbiorów, czas na zabawę i żarty. Pierwszą sobotę września w Krzęcinie, nieopodal Skawiny, odbyły się dożynki. Miejscowość zadbana. Widać, że mieszkają w niej dobrzy gospodarze, którzy znaleźli czas na zabawną, okazjonalną twórczość z okazji dożynek. Foto: Sonia baran
Zdjęcie
Data założenia: 04 wrzesień 2017, 14:30:43
Opis galerii: Ponad 5 tys. osób pobiegło w niedzielę W Krakow Business Run 2017. Ten popularny sztafetowy ( 5 X 3,90km) bieg charytatywny jest częścią Poland Business Run. Dzięki udziałowi tak dużej grupy uczestników i oczywiście świetnej organizacji imprezy, pomoc uzyska aż 18 potrzebujących. Najwięcej pięcioosobowych drużyn - aż sześćdziesiąt - wystawił UBS. Najważniejszy był udział a nie wynik. Jednak dobre miejsce danej sztafety stanowiło duży powód do satysfakcji. Organizatorzy zapraszali odpowiednio wcześniej uczestników na profesjonalne treningi. Tak więc siła mięśni, siła woli, a nawet ... siła spokoju, pomogła uczestnikom zespołowo pokonywać trasę. Piękną trasę, której pętla otoczyła królewski Wawel prowadząc biegaczy bulwarami nad Wisłą. Nawet niebo się rozpogodziło rozumiejąc wagę chwili.
Zdjęcie
Data założenia: 31 sierpień 2017, 12:59:27
Opis galerii: Oby dni drugiej części lata były tak barwne i piękne jak motyle. Fotografuje : Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 16 sierpień 2017, 15:32:17
Opis galerii: Godna polecenia jest trasa piesza z Wisły na Wielki Stożek, Mały Stożek,Cieślar, Soszów i z powrotem do Wisły. Wyruszając z Wisły Dziechcinki, gdzie można zostawić samochód, warto wybrać niebieski szlak turystyczny rozpoczynający się przy wiadukcie kolejowym. Wędrując tym szlakiem przez Kobylą, natrafimy na jeden z najbardziej znanych tworów przyrody nieożywionej w Beskidzie Sląskim, na Krzakowską Skałę. Kilkanaście metrów wysoka, schowana za nawisem skalnym, stromo urwana skała jest naturalną ścianą wspinaczkową. Zamocowane haki świadczą, że chętnych do wspinaczki nie brak. Obserwowaliśmy wspinanie młodego człowieka asekurowanego przez ojca. Ponadto przy trasie przez Kobyle ciekawe gospodarstwa agroturystyczne z hodowlą danieli, koni, owiec czarnogłówek i oczywiście krów, kur i etcetera. Dalej ostrzejsze podejście na Stożek Wielki, gdzie w starym schronisku (95 lat) można zjeść pyszności. Szczytami i granicą polsko-czeską prowadzi szlak czerwony na Mały Stożek i dalej spacerek na Cieślar, skąd od strony północnej zniewalające widoki Beskidów i Tatr, a od Południa Czantoria Wielka i inne szczyty Beskidów Zachodnich po stronie czeskiej. Dalej można zejść szlakiem niebieskim i zielonym do miejsca startu. Dla wygodnych godny polecenia jest zjazd kolejką z Soszowa do Jawornika, a później autobusem do pozostawionego samochodu. Zdjęcia: S.Baran
Zdjęcie
Data założenia: 08 sierpień 2017, 14:54:52
Opis galerii: Po przejechaniu 56 kilometrów, tuż przed metą, uczestnikom wyścigu brakuje tlenu, wody, a przede wszystkim sił. Mimo upału prawie 2000 uczestników dojechało do mety. Wzięli udział w TdP Amatorów cykliści indywidualni, grupy rodzinne, grupy sportowe i grupy zaprzyjaźnionych ze sobą pań i panów. Najlepsi osiągnęli prędkość 36 km/godz. Co przy tak trudnej trasie jest nie lada osiągnięciem Zawodowcy osiągali 38 km/godz. Bukowina Tatrzańska miała w piątek 04.08.17. prawdziwe święto sportów rowerowych. Kibice i turyści co roku tłumnie dopingują kolarzy amatorów i oczywiście tych zawodowych też. Wyniki można znaleźć m.in.na : http://naszosie.pl/wp-content/uploads/2017/08/Wynikiwgnetto-1.pdf Foto: Sonia Baran
Zdjęcie
Data założenia: 05 sierpień 2017, 15:06:08
Opis galerii: Emocje dodały sił na starcie.Z uśmiechem i w słońcu ruszali w trasę o długości 58 kilometrów. Skala trudności /załączona mapka/ zbliżona do ostatniego etapu kolarzy zawodowych, tylko o połowę krótsza. Mnóstwo kibicujących motywowało. Foto: Sonia Baran
Zdjęcie
Data założenia: 05 sierpień 2017, 14:29:35
Opis galerii: W piątkowy upalny poranek czwartego sierpnia, ponad dwa i pół tysiąca chętnych w wieku 18+ stanęło na starcie Tour de Pologne Amatorów. Coraz lepszy profesjonalny sprzęt, coraz więcej kobiet, barwne stroje, mnóstwo młodzieży. Bukovina Resort otoczona lasem dawała oczekującym na start cień i ochłodę. Razem ze startującymi rodziny, grupy przyjaciół i fanów. Ostatnie uzupełnianie zapasów płynów, wymiana poglądów i czas na start! Zdjęcia: Sonia Baran
Zdjęcie
Data założenia: 01 sierpień 2017, 15:22:08
Opis galerii: Upał, powolne kombajny zbożowe zjeżdżają z szosy, by zrobić miejsce zawodnikom III etapu Tour de Pologne. Kibice nadjeżdżają rowerami, przychodzą pieszo i samochodami by na rondzie u wylotu z Wilamowic dopingować naszym i innym też. Kawalkada pojazdów rozświetliła szosę kolorami, piękne dziewczyny dziękowały widzom, policja zasygnalizowała zbliżanie się zawodników. Szum kół, dźwięki klaksonów, barwne stroje kolarzy różnych ekip i już ... przejechali.
Zdjęcie
Data założenia: 11 lipiec 2017, 15:48:45
Opis galerii: Na beskidzkich, gorczańskich polanach i łąkach można podziwiać kwiatową rewię mody. Jak widać latem modne są jasne fiolety, które bardzo podobają się motylom. Ostrożeń błotny kolcami chroni swe surrealistyczne, bąblaste kształty przed intruzami. O, zobaczcie w jakiej zjawiskowej szacie występuje poziewnik pstry. Każda by chciała mieć taką sukienkę!
Zdjęcie
Data założenia: 12 czerwiec 2017, 16:39:11
Opis galerii: KĘCKA PIĄTKA -druga edycja biegu na 5 km w Kętach na piątkę! Także na piątkę organizacja, pogoda, liczni uczestnicy i rywalizacja. Organizator biegu - Kęckie Harpagany, coraz bardziej widoczni w imprezach biegowych w Polsce, a w Kętach szczególnie. Atmosfera rodzinna ale rywalizacja zaciekła. Jedni potraktowali bieg relaksowo, zaś inni z bólem w płucach wbiegali wprost na podium, jak Jacek Sewery (drugi w kwalifikacji). Z dziećmi, z psem, ze znajomymi, byle do mety. Publiczność nie zawiodła. Zaś po biegu czas na odpoczynek, relaks i spotkania towarzyskie. Zdjęcia; Ruszajsie.pl
Zdjęcie
Data założenia: 30 maj 2017, 16:03:13
Opis galerii: Żywiec Beskid Extreme Triathlon 2017 - zwany Diablakiem. Pływanie (900 m) rozpoczęło wyścig w ramach 1/4IM. Wody Jeziora Żywieckiego, aura sprzyjająca. Czas: 28.05.2017.
Zdjęcie
Data założenia: 24 maj 2017, 16:01:09
Opis galerii: Wśród jasnozielonych, dopiero co rozwiniętych bukowych liści majestatycznie wyłania się Skała Czarownic na zboczach Magurki Wilkowickiej w Beskidzie Małym. A wśród skał można zobaczyć czasem czarodzieja fotografii i jakąś czarodziejkę. Czyżby to sam Wolny Orzeł Gór? Autor tych malowniczych fotografii?
Zdjęcie
Data założenia: 19 maj 2017, 14:15:51
Opis galerii: Patrząc na deszczowe zdjęcia Jerzego Duraja można żałować, że nie pada. Po prostu niebo ściele się wtedy nam do stóp. A ileż perlistych błyskotek!
Zdjęcie
Data założenia: 15 maj 2017, 11:24:38
Opis galerii: Oj, oj, niezupełnie sprawdziła się prognoza pogody, jakoby w Krakowie w czasie imprez organizowanych przez Lang Team, miało zawsze świecić słońce. No nie świeciło i już! Co wcale nie popsuło wyścigu. Najżyczliwsza aura okazała się dla maluchów i młodzieży uczestniczących w Paradzie Rodzinnej. Foto: Agnieszka Baran
Zdjęcie
Data założenia: 22 kwieceń 2017, 13:01:58
Opis galerii: - Nie rozwijam się! Choćby nie wiem co. Zacisnę płatki na amen. Zimnoooo! - No chyba że troszkę je rozchylę. No stało się, a niech tam. Idę na całość, rozkwitam.
Zdjęcie
Data założenia: 10 kwieceń 2017, 11:38:56
Opis galerii: Beskidzka Chatka u Tadka może nie wygląda zbyt imponująco, ale co tam wygląd. Liczy się to, co tam może wędrowca znaleźć. A znajduje przepis na mądre życie. Przekazał nam zdjęcie Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 25 marzec 2017, 08:44:23
Opis galerii: Mówi kwiatek do owada,dziś zapylaj bo nie pada. Fotografował Jerzy Duraj znany jako Wolny Orzeł Gór.
Zdjęcie
Data założenia: 11 marzec 2017, 16:27:56
Opis galerii: Uważni obserwatorzy przyrody mogą już zauważyć pierwsze kwitnące znaki wiosny. Pojawiły się przebiśniegi, przylaszczki. Rozwija się lepieżnik i są już bazie Foto: Jerzy Duraj ( Wolny Orzeł Gór)
Zdjęcie
Data założenia: 17 luty 2017, 11:04:13
Opis galerii: Mrozi nosy, szczypie w uszy, cieszy oko piękna zima zła. Foto: Jerzy Duraj, Ruszajsie.pl
Zdjęcie
Data założenia: 08 luty 2017, 13:31:10
Opis galerii: Snieg i szron maluje i upiększa suche trawy, liście. Foto: Jerzy Duraj/Wolny Orzeł Gór
Zdjęcie
Data założenia: 02 luty 2017, 15:53:08
Opis galerii: Bobry zimą nie śpią!
Zdjęcie
Data założenia: 30 styczeń 2017, 09:00:08
Opis galerii: Zima tworzy śnieżnobiałe, szronem malowane koronki, a ptaki zwiastują dalszą ostrą zimę. Kormorany pojawiły się nad górną Wisłą i Sołą. Jak gdyby zmierzały na południe. Są też czaple i paszkoty.
Zdjęcie
Data założenia: 23 styczeń 2017, 11:59:11
Opis galerii: Zimowy zachód słońca nad Beskidami. Fotografuje: Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 05 styczeń 2017, 10:26:52
Opis galerii: Jest zima. Trudna, uciążliwa pora roku, ale jakże piękna. Szczególnie w Beskidach. Fotografował pejzaże i lodowe formy pan Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 02 styczeń 2017, 13:03:55
Opis galerii: Jak co roku w sylwestrową noc jest kolorowo, wystrzałowo i radośnie. Na niebie pojawiają się nieznane dotychczas astronomom świetliste obiekty. Radość dla oczu, przerażenie dla zwierzyny leśnej i domowej. Fotografował Wolny Orzeł Gór.
Zdjęcie
Data założenia: 01 grudzień 2016, 15:01:02
Opis galerii: Woda wokół nas. Cudnie jest. Wyobraźmy sobie, że mieszkamy w klimacie prawie pustynnym. Nagle znajdujemy się na łące. Wokół trawa aż ciężka od życiodajnej wody. Jak rześko. Chce się żyć i rosę z trawy pić. A że trochę chłodno, no cóż ... będzie chłodniej. Foto: Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 20 listopad 2016, 20:42:16
Opis galerii: 19 listopada 2016 w sobotę, ze szczytu Kocierza wystartował czwarty z kolei Jesienny Bieg Potrójnej. 15 kilometrów po stromych leśnych ścieżkach Potrójnej, Jawornicy i Kocierza w malowniczym Beskidzie Małym. Ponad 250 biegaczek i biegaczy przez błoto, sterty liści, strumyki, ostre podbiegi i równie strome trasy prowadzące w dół dobiegło szczęśliwie do mety. Świetną organizację tej trudnej imprezy biegowej zapewnił Klub Alpinistyczny Kandahar. Atmosfera przed startem, w czasie rozpoczęcia biegu i migawki z trasy. Radość z ukończenia biegu i z niezwykłego medalu. No i liczny klub kibica. Foto:Zofia Baran
Zdjęcie
Data założenia: 15 listopad 2016, 10:42:37
Opis galerii: Noc z największym księżycem. W taką noc, aż chce się być lunatykiem. jak widać, fotograf Jerzy Duraj nie mógł spać i oto efekty.
Zdjęcie
Data założenia: 04 listopad 2016, 12:01:24
Opis galerii: Rumieńce lata pobladły, Liść złoty z wiatrem mknie. I klonom ręce opadły i mnie. Tak to o jesieni pisze Maria Pawlikowska - Jasnorzewska. Jerzy Duraj nie opuszcza rąk, tylko fotografuje jesień w jej różnych odmianach. Ot, po prostu, rejestruje urodę świata.
Zdjęcie
Data założenia: 26 październik 2016, 12:17:12
Opis galerii: Te złocistości warto osobiście obejrzeć w czasie górskiej wędrówki i zostawić sobie ten obraz pod powiekami na szare dni szarugi jesiennej. Prezentowane na zdjeciach nasiona (orzeszki) buka to bukwy. Są bardzo smaczne. Zawierają alkaloid fagina, który może nas nieco oszołomić. Oszołomi nas także uroda jesiennych lasów. Trzeba się spieszyć z oglądaniem, bo to nietrwałe piękno. Byle wietrzyk i już nic na drzewach nie będzie. To złoto jesieni fotografuje : Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 14 październik 2016, 16:12:51
Opis galerii: Oto one, salamandry plamiste - dalekie kuzynki wawelskiego smoka. Wg legend wzięły się albo z ognia albo z wody. Jesienią można je spotkać w drodze do zimowych legowisk. Dla ugaszenia salamandrowego ognia dobre jest kilka kropel wody, a nawet cały górski strumień. Mamy więc złoto na skórze salamandry i brylantowe zasłony z kropel rosy. Wszystko dostępne tylko o tej porze roku w górach. Najlepiej w Beskidach. Foto: Jerzy Duraj i Zofia Baran
Zdjęcie
Data założenia: 03 październik 2016, 14:39:30
Opis galerii: Niektóre rośliny najpiękniej pwyglądają jesienią. Foto: Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 23 wrzesień 2016, 11:58:30
Opis galerii: Co wczesną jesienią w lesie się dzieje. Zdjęcia Jerzego Duraja
Zdjęcie
Data założenia: 16 wrzesień 2016, 12:18:09
Opis galerii: Kontynuujemy Zielnik Beskidzki wg Jerzego Duraja. Uczmy się przyrody.
Zdjęcie
Data założenia: 13 wrzesień 2016, 12:05:14
Opis galerii: Uważnie przyglądać się przyrodzie wokół, dzielić się swoimi fotograficznymi odkryciami, a wszyscy stajemy się bogatsi. Oto Słońce szlifierzem diamentów z kropel rosy. Cenny foto-prezent od Jerzego Duraja.
Zdjęcie
Data założenia: 09 wrzesień 2016, 10:07:19
Opis galerii: Zielnik Beskidzki część III wraz z portretem autora Jerzego Duraja
Zdjęcie
Data założenia: 01 wrzesień 2016, 12:42:26
Opis galerii: Odwieczne marzenie ludzi o lataniu wciąż na nowo się spełnia. Można polatać szybowcem, samolotem dwuosobowy Dynamic lub szybowcem akrobatycznym. Trzeba tylko chcieć. Można spróbować zamówić lot na: http://www.bb-aero.pl/lot-zapoznawczy-szybowcem. Można też na: http://www.wniebowzieci.info.pl/
Zdjęcie
Data założenia: 26 sierpień 2016, 16:14:53
Opis galerii: Różne rzeczy można zobaczyć na niebie. Fotografował Jerzy Duraj i Zofia Baran
Zdjęcie
Data założenia: 08 sierpień 2016, 16:46:40
Opis galerii: Dzień pszczoły powinien trwać bez przerwy.Dziś dzień pszczoły. Warto jej się przyjrzeć lepiej, bo wiele jej zawdzięczamy. Zobaczcie pyłek, który ma na nóżkach!!!Będzie pyszny miodek. Ile przy okazji kwiatów zapyliła! A jak która użądli, to warto pamiętać o korzyściach z użądlenia tego płynących, a nie tylko wydzierać się wniebogłosy. Foto: Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 01 sierpień 2016, 10:08:55
Opis galerii: Kontynuacja. Zielnik Beskidzki w obiektywie Jerzego Duraja. Do obejrzenia co zdobi, co leczy i co w trawie beskidzkiej piszczy.
Zdjęcie
Data założenia: 22 lipiec 2016, 14:45:03
Opis galerii: Premierowy wyścig pań w Tour de Pologne wypadł w środku lata. Kwiaty dla nich zakwitły na poboczu stromej Sciany Bukovina. Dziewczyny z wielu krajów zmierzyły swe siły ze stromymi trasami Podhala. Oto niektóre z nich. Kolonijna młodzież dopingowała pięknie. Ostatni etap rozświetlało wreszcie słońce.
Zdjęcie
Data założenia: 04 lipiec 2016, 10:35:00
Opis galerii: Ta niewątpliwa osobliwość mieści się w Tabaszowej, w przysiółku Zapaść. W latach 70. poprzedniego wieku zdeterminowany gospodarz Jan Stach samodzielnie wybudował tam drogę do swojego gospodarstwa, a ponieważ sąsiad nie pozwolił mu przejeżdżać przez swoje grunty, wybudował także kamienny most nad strumieniem. Most o długości 12 m i wysokości 15 m do dziś stanowi wspaniały pomnik uporu w słusznej sprawie, a także dowód zaradności i chłopskiego fachu. Mapę lokalizacji i zdjęcia znajdziesz tutaj: http://www.pogorza.pl/najwiekszy-most-kamienny.htm
Zdjęcie
Data założenia: 12 czerwiec 2016, 21:43:56
Opis galerii: Pierwszy bieg uliczny w Kętach na dystansie 5 kilometrów miał dziś, t.j. 12 czerwca, wspaniały początek. Pogoda wymarzona, a uczestniczki i uczestnicy z uśmiechem pokonywali dystans i własne słabości. Świadczą o tym zdjęcia. Najbardziej widoczni na trasie to dziewczyny i chłopaki z grupy: Kęckie Harpagany. Trenują wspólne bieganie na różnych dystansach, niektórzy nawet pokonują 90 km w górach. Zaznaczają swój udział w wielu imprezach biegowych. Na trasie można było podziwiać przeróżnych uczestników: pan z dzieckiem w wózku zajął trzecie miejsce. Biegło sporo pięknych pań. Wiek zawodników nie był ograniczeniem, a wynik zwycięzców ( ok.16 minut na 5 km) jest bardzo obiecujący. Ścigały się młode mamy dopingowane przez swoje latorośle i rodziny. Można było dystans pokonać na wózku inwalidzkim i brawo takim. Po prostu świetna impreza do biegania i do oglądania. Biegacze musieli zgłosić się dużo wcześniej,bo miejsc brakło na wiele dni przed biegiem. Za rok będzie jeszcze ciekawiej.
Zdjęcie
Data założenia: 07 czerwiec 2016, 16:58:29
Opis galerii: Wokół wszystko kwitnie. Pod warunkiem, że jesteśmy na łące, w polu czy lesie.
Zdjęcie
Data założenia: 07 czerwiec 2016, 16:49:40
Opis galerii: Sarenka i fotograf.
Zdjęcie
Data założenia: 30 maj 2016, 14:39:22
Opis galerii: Gdy się ma bystry wzrok i oko fotoreportera (Jerzy Duraj) można zauważyć co się tu i ówdzie rusza.
Zdjęcie
Data założenia: 28 kwieceń 2016, 08:49:27
Opis galerii: Ptaki są jak widać bardzo ... towarzyskie. Aparat foto. znalazł się w ręce Marcina Heroka we właściwym czasie. To jest to!
Zdjęcie
Las
Data założenia: 13 kwieceń 2016, 15:08:03
Opis galerii: Nie było nas, był las. Gdy nie będzie nas, oby nadal był las. Zdjęcia: Jerzy Duraj i Z. Baran
Zdjęcie
Data założenia: 04 kwieceń 2016, 13:09:16
Opis galerii: Już sporo roślin zakwitło, ale najlepsze jeszcze przed nami. Oto wiosenna lekcja botaniki w fotografii Jerzego Duraja
Zdjęcie
Data założenia: 31 marzec 2016, 11:03:38
Opis galerii: Wiosenna lekcja biologii wg. Jerzego Duraja (foto).
Zdjęcie
Data założenia: 21 marzec 2016, 12:26:20
Opis galerii: Kto szuka, ten znajdzie. pan Jerzy Duraj znalazł wiosnę, a właściwie jej zwiastuny, na wysokości 800 mnpm na południowych stokach Gaików (Beskidy). Wiosenna lekcja botaniki.
Zdjęcie
Data założenia: 17 marzec 2016, 16:47:11
Opis galerii: Łabędzie pozostały u nas na zimę. Nie wszystkim wyszło to na dobre.
Zdjęcie
Data założenia: 23 luty 2016, 12:38:21
Opis galerii: Takie spotkania to marzenie wielu z nas. Młode sarny i sarniaki miał szczęście spotkać i utrwalić na kliszy Jerzy Duraj. Niech cieszą nasze oczy
Zdjęcie
Data założenia: 23 luty 2016, 12:33:16
Opis galerii: Takiej zimowej brożki nikt się nie powstydziłby. Tym cenniejsza, im bardziej krucha i nietrwała. . Foto: Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 01 luty 2016, 12:49:34
Opis galerii: Prześliczna rudorzęsa i śnieg Prześliczna rudorzęsa i śnieg na zdjęciu J.Duraja. O!... Piękność dąży do zbliżeń
Zdjęcie
Data założenia: 01 luty 2016, 12:32:54
Opis galerii: Zimowo-wiosenne fotografie J. Duraja
Zdjęcie
Data założenia: 18 styczeń 2016, 10:52:16
Opis galerii: Jest śnieg i trochę mrozu.Można zacząć rozpieszczać naszych fruwających i ćwierkających sąsiadów. Fotografował: Jerzy duraj
Zdjęcie
Data założenia: 04 styczeń 2016, 10:02:02
Opis galerii: Utrwalił te świetlne szaleństwa Jerzy Duraj. Dojrzeć można na fotografiach coś na kształt mgławic czy rozbłyski ginących gwiazd.
Zdjęcie
Data założenia: 30 październik 2015, 15:08:53
Opis galerii: Oto motto autora jesiennych zdjęć Jerzego Duraja "Góry i przełęcze,i te ciemne lasy,to całe moje życie, tam moje szałasy.Czy mi deszczyk pada czy mi słonko świeci ja przy ognisku siadam, a czas szybko leci".
Zdjęcie
Data założenia: 16 wrzesień 2014, 11:42:37
Opis galerii: Od wielu już lat grupa miłośniczek siatkówki towarzyskiej spotyka się raz tygodniu w maleńkiej szkolnej sali gimnastycznej w Kętach -Podlesiu. Bardzo niski i ukośny sufit sprawia, że odbita od niego piłka ląduje w zupełnie nieprzewidywalnym miejscu. Jest to śmieszne ale i denerwujące. Mimo niezbyt komfortowego boiska wspólna gra to relaks i cotygodniowa zabawa. Humory dopisują. Zadziwiające jest jednak, że dzieciaki z miejscowej szkoły od lat nie mogą się doczekać skromnej, normalnej sali gimnastycznej. A to właśnie z Kęt i najbliższej okolicy pochodzą takie sławy siatkówki jak Kasia Gajgał, Piotr Gruszka i Mateusz Mika.
Zdjęcie
Data założenia: 14 styczeń 2013, 10:07:29
Opis galerii: "Kiedy słońce krwawo wschodzi w marynarzu bojaźń rodzi" - przysłowie.
Zdjęcie
Data założenia: 06 listopad 2012, 11:57:27
Opis galerii: Trasy miejskie mogą być bardzo kolorowe. To dzielnica Katowic - Józefowiec.
Zdjęcie
Data założenia: 10 wrzesień 2012, 14:35:24
Opis galerii: Słoneczny i wietrzny wrzesień sprawił, że na wodach zatoki Puckiej, wyjątkowej części Morza Bałtyckiego, pojawiły się "motyle". Płytkie i ciepłe wody tej Zatoki to raj dla surferów i kite- surferów.
Zdjęcie
Data założenia: 05 kwieceń 2012, 16:12:02
Opis galerii: W Beskidach już szumią górskie potoki.
Zdjęcie
Data założenia: 10 maj 2011, 09:37:27
Opis galerii: Zielono na łąkach i w ogrodach.
Zdjęcie
Data założenia: 15 luty 2011, 13:04:09
Opis galerii: Szybowce i awionetki na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim zapadły "w zimowy sen" czekając na wiosnę i na chętnych do latania. Tutaj szkolił się aktualny Mistrz Świata w lotach szybowcowych pan Mirosław Kawa. Górska Szkoła Szybownictwa ŻAR czeka na przyszłych mistrzów.
Zdjęcie
Data założenia: 24 czerwiec 2010, 18:31:03
Opis galerii: Od kilku lat raz w tygodniu wspólna gra i sportowa zabawa. Śmiech najlepszy na zmęczenie i stres.
Zdjęcie
Data założenia: 18 maj 2010, 10:52:02
Opis galerii: Dynamikiem nad Beskidami.W chmurach.
Zdjęcie
Data założenia: 16 wrzesień 2009, 18:18:49
Opis galerii: Lata lecą, a my jesteśmy coraz ciekawsi.Zreszta to widać.
Zdjęcie
Data założenia: 04 wrzesień 2009, 17:39:59
Opis galerii: Takie wakacje to jest to.
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish