Galerie

Zdjęcie
Data założenia: 29 lipiec 2021, 13:32:15
Opis galerii: Santorini jest wyspą - gwiazdą greckiego archipelagu Cyklady. To tam w 1600 roku p.n.e. wybuch wulkanu Thera zasłonił słońce nad całym obszarem Morza Sródziemnego, zniszczenia dopełniła fala tsunami. Nastąpił koniec tamtego świata. Dziś piękne Santorini jest mekką żeglarzy i turystów z całego świata. Słońce znów świeci. Foto: Szymon Baran
Zdjęcie
Data założenia: 14 grudzień 2020, 12:12:49
Opis galerii: Zbliżająca się zima zmienia kolory przyrody. Jest szarość, resztki zieleni, czerń, biel i pełen nadziei błękit. Oto drogi prowadzące w błękit, a tak dokładniej na szczyt góry Mogielicy (1170 m.n.p.m. Beskid Wyspowy) Aż chce się takimi drogami wędrować. Foto: Agnieszka Baran
Zdjęcie
Data założenia: 24 listopad 2020, 11:59:44
Opis galerii: Warto popatrzyć, bo urok tych chwil jest przemijający i nietrwały. Niedługo przyjdzie zima. Łabędzie, czaple i inne ptactwo spokojnie oczekują na zmianę aury.
Zdjęcie
Data założenia: 22 październik 2020, 10:03:24
Opis galerii: Czubajka kania (macrolepiota procera) to grzyb z rodziny pieczarkowatych. Kanię można zbierać od lipca do października. Lubi występować na słonecznych łąkach w pobliżu zarośli. Uwaga! Szanowny Internauto, jeżeli nie jesteś w stu procentach pewien, że to czubajka kania, nie zabieraj grzyba do domu. A jeżeli masz już na talerzu bardzo smakowicie wyglądający kotlet usmażony z kapelusza kani, co do którego masz wątpliwości czy to grzyb jadalny, to wyrzuć “za piec albo za okno”. Wtedy na pewno przeżyjesz, może nawet do następnego grzybobrania? Przez niewprawnych grzybiarzy czubajka kania bywa mylona ze śmiertelnie trującym muchomorem zielonym (sromotnikowym) i z tego powodu przez wielu nie jest zbierana. Można za to bez obaw delektować się świeżymi owocami i jarzynami.
Zdjęcie
Data założenia: 24 wrzesień 2020, 12:09:52
Opis galerii: (...) Wśród ptaków wielkie poruszenie Ci odlatują, ci zostają, Na łące stoją jak na scenie - Czy też przeżyją, czy dotrwają?(...) "W żółtych płomieniach liści" tekst: Agnieszka Osiecka Ptaki wodne szykują się do odlotu lub do zimowania. jest ślepowron, inne czaple, perkozy i kaczki. Fotografuje Jerzy Duraj, ten pan na jednej z fotografii.

Znaleziono 293 wyniki na 59 stronach
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish