Galerie

Zdjęcie
Data założenia: 13 sierpień 2020, 14:15:17
Opis galerii: Trzeci etap 77.Tour de Pologne to etap nowy, pokonywany przez kolarzy po raz pierwszy, nie licząc ubiegłorocznego żałobnego przejazdu. Na zdjęciach pierwszy podjazd na Przełęcz Targanicką w Puszczy Wielkiej (Premia Górska II kategorii). Ta Przełęcz była pokonywana w czasie trzeciego etapu trzykrotnie. Duże zróżnicowanie terenu, malowniczość przyrody to atuty tej trasy.
Zdjęcie
Data założenia: 01 lipiec 2020, 10:55:18
Opis galerii: Opis galerii: Rywalizacja w ramach Tour de Pologne Amatorów trwa od 2010 roku.Tego lata byłby wyścig jubileuszowy dziesiąty, ale nie będzie, bo tego lata rządzi koronawirus. Pozostały więc nam wspomnienia z pięknego lata 2019 roku, kiedy 2500 uczestników - kolarzy amatorów - wzięło udział w wyścigu rozegranym w gościnnej Bukowinie Tatrzańskiej. Urodę górskiej trasy i trudy jej pokonania (patrz mapka wysokościowa) najlepiej widać na zdjęciach. Pod koniec wyścigu łatwiej było pokonać wzniesienia na własnych nogach niż na rowerze. Liczyło się osiągniecie celu. Bardzo liczne grono pań dawało sobie świetnie radę na trasie.
Zdjęcie
Data założenia: 05 czerwiec 2020, 13:44:31
Opis galerii: Schroniska na Rysiance i na Hali Lipowskiej zapewne ugoszczą szukających ciszy, zieleni i samotności. Są też w górach miejsca stosowne do do medytacji. Foto: Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 02 czerwiec 2020, 15:38:42
Opis galerii: Przez środek urokliwego Parku Krajobrazowego Beskidu Małego przepływa rzeka Wielka Puszcza. W okresie suszy prawie znika wśród kamieni, ale w czasie nagłego oberwania chmury potrafiła wywrócić do góry nogami siedem kilometrów szosy biegnącej dnem tej leśnej doliny. Nie jest to więc rzeczka, ale groźna, kapryśna górska rzeka. Siły jej dodają strumienie spadające stromo w dół po zboczach. Szczególnie wiosną i jesienią urzeka malowniczością,
Zdjęcie
Data założenia: 12 maj 2020, 12:46:54
Opis galerii: W moim ogrodzie zaczynają kwitnąć irysy. Jest już sto sześćdziesiąt siedem kwitnących lub gotowych do zakwitnięcia pędów kwiatowych. Z wielką przyjemnością co roku podglądamy jak "rodzą" się te nasze kwiaty, najpierw przez liście prześwituje ukryty jeszcze pączek, później górna część pędu kwiatowego wyłania się spośród szablastych liści aż w końcu pojawia się pachnący kwiat w kolorze żółtym, białym lub fioletowym. Na każdym pędzie kwiatowym jest wiele pączków, które po kolei zakwitają, więc święto kwitnących irysów trwa prawie miesiąc.

Znaleziono 287 wyników na 58 stronach
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish