Galerie

Zdjęcie
Data założenia: 04 luty 2019, 09:53:17
Opis galerii: W takiej scenerii biega się z zachwytem. Trasa biegowa na Magórce. Ruszajsie.pl dziękuje za zdjęcia Jerzemu Durajowi.
Zdjęcie
Data założenia: 19 listopad 2018, 15:08:51
Opis galerii: Mozaiki naskalne z Beskidów fotografuje Jerzy Duraj. Zanim spadnie śnieg i przykryje te skalne cuda warto spojrzeć co nam rzeźbi w kamieniu przyroda. A może to znaki z kosmosu?
Zdjęcie
Data założenia: 09 listopad 2018, 15:50:40
Opis galerii: Krajobrazy, roślinność i świat ożywiony wokół nas są najtrwalszą częścią naszego kraju. Człowiek wycina drzewa, niszczy zieloność, śmieci, betonuje, asfaltuje co się da, a przyroda jakoś trwa. O każdej porze roku piękno gór i dzikiego świata przyrody jest dla wielu rodaków fundamentem patriotyzmu. Oto jesienny mglisty poranek w obiektywie Jerzego Duraja. Podziwiajmy
Zdjęcie
Data założenia: 23 październik 2018, 14:03:57
Opis galerii: W pogodnej,jesiennej scenerii łąk i lasów Kęt- Podlesia w sobotę 20 października odbyła się tradycyjna gonitwa konna na zakończenie sezonu jeździeckiego - Hubertusem zwana. Główny punkt programu to pogoń za lisem. A ponadto degustacja bigosu i innych przysmaków. Miejsce - Ranczo Leśna. Udział wzięło z pół setki koni z Leśnej i okolic. Na siodłach w barwnych strojach amazonki i jeźdźcy. Na widowni licznie zebrane rodziny z dziećmi i widzowie. Aby nie męczyć przyrody, czyli lisa, rolę "rudego" wziął na siebie jeździec z przypiętym do ramienia lisim ogonem. Sygnał grany na trąbce oznaczał początek imprezy. Potem bębny, wystrzał i ruszyli konno w pogoń za niby lisem w las. w międzyczasie prezentowały się eleganckie konne dorożki. Po powrocie powtórzenie gonitwy za lisem już na oczach widzów, na szerokiej łące. Niestety mimo suchego podłoża i dobrej widoczności zderzyły się dwa konie, spadli jeźdźcy, przewrócił się koń. Koniec uroczystości. A las obok spokojnie złocił się i czerwienił, jak to jesienią.
Zdjęcie
Data założenia: 13 październik 2018, 10:16:33
Opis galerii: Okruchy jesiennej już przyrody z okolic jeziora Goczałkowickiego. Foto: Jerzy Duraj

Znaleziono 270 wyników na 54 stronach
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish