Galerie

Zdjęcie
Data założenia: 21 czerwiec 2022, 15:39:26
Opis galerii: Czantoria, Skrzyczne czy Stożek to nie jedyne cele wędrówek po Beskidzie Sląskim. To malownicze pasmo górskie może nas zaskoczyć bogactwem możliwości. Miłośnicy wspinaczki znajdą tutaj naturalną ściankę wspinaczkową. A "publiczność" podziwia.
Zdjęcie
Data założenia: 07 czerwiec 2022, 14:00:19
Opis galerii: W partiach szczytowych Beskidu Małego zachowało się jeszcze sporo starych drewnianych chat, które mimo upływu dziesiątków, a nawet setek lat, cieszą oko wędrowca swą urodą i harmonią kształtów. Nowsze budownictwo u podnóża gór nie może być - delikatnie mówiąc - powodem chluby architektów. Niektóre stare, drewniane zabudowania zostały zadbane i wyremontowane przez nowych właścicieli z zachowaniem ich oryginalnego, pierwotnego kształtu. Miło je oglądać. Inne - niestety - niszczeją i umierają. Warto je utrwalać choćby na fotografii.
Zdjęcie
Data założenia: 24 styczeń 2022, 13:12:47
Opis galerii: Uroki śnieżnych krajobrazów w Beskidach. W obiektywie J. Duraja.
Zdjęcie
Data założenia: 10 wrzesień 2021, 14:22:09
Opis galerii: O jesieni można nieskończenie mówić i utrwalać jej urok. Fotografował Jerzy Duraj
Zdjęcie
Data założenia: 15 sierpień 2021, 08:05:54
Opis galerii: V etap wyścigu Tour de Pologne 2021 z Chochołowa do Bielska - Białej był szczególnie interesujący dla mieszkańców Gminy Porąbka, gdyż zawodnicy przejeżdżali obok ich domów. Kolarze zrobili małą pętlę w centrum i kibice z bliska mogli podziwiać Michała Kwiatkowskiego walczącego o miejsce na podium i wielu innych ze światowej czołówki. A wcześniej był stromy podjazd na Przełęcz Targanicką (Lotna Premia Lotto), dalej Puszcza Wielka i Porąbka, gdzie skręcili ostro w lewo na zaporę i dalej do Międzybrodzia, na Przełęcz Przegibek i na metę w Bielsku-Białej. Piękna pogoda sprzyjała oglądającym Wyścig.

Znaleziono 293 wyniki na 59 stronach
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish